Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 3810
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Blisko 4 miliony dla budżetu

Środa, 16 grudnia 2020, 12:29
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Blisko 4 miliony dla budżetu
Fot. użyczone
Dziś (16 grudnia) odbyły się przetargi na nieruchomości z zasobu Gminy Wałbrzych zakończone ofertą kupna dwóch działek inwestycyjnych, działki mieszkaniowej oraz budynku przy ul. Grota Roweckiego 8 w Wałbrzychu.

Jest to duży sukces zespołu InVałbrzych, który znalazł i zachęcił do wzięcia udziału w przetargach przedsiębiorców z całej Polski. Firmy i osoby fizyczne chcące zainwestować w Wałbrzychu walczyły o zakup nieruchomości w przetargach nieograniczonych, organizowanych przez Miasto.

Dzięki zaangażowaniu udało się uzyskać oferty kupna działek inwestycyjnych znajdujących się w obszarze specjalnej strefy ekonomicznej (działki położone w obrębie 8 Poniatów: nr 93/25 za kwotę 1 820 400 złotych brutto oraz 92/12 za kwotę 533 205 złotych brutto ), działki mieszkaniowej nr 80/4 obręb 11 Poniatów za kwotę 167 895 złotych brutto oraz dużego budynku przy ul. Grota Roweckiego 8, w którym kiedyś mieściło się między innymi przedszkole i za tę nieruchomość udało się uzyskać kwotę 1 330 000 złotych brutto. Dzięki tym transakcjom do budżetu Wałbrzycha wpłynie 3 851 500 zł, a łączna powierzchnia nieruchomości, które udało się sprzedać wynosi prawie 6 ha.

To realny zastrzyk gotówki, która powiększy miejski budżet. Warto dodać, że w tym roku InVałbrzych doprowadził do sprzedaży niezwykle atrakcyjnej działki, położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Unii Europejskiej, za kwotę ponad 745 000 złotych brutto.

Działania spółki nie ograniczają się jedynie do terenu Wałbrzycha. Wymierne korzyści z przystąpienia do spółki odniosła Głuszyca, gdzie dzięki wsparciu InVałbrzycha udało się sprzedać wiele bardzo atrakcyjnych działek budowlanych za kwotę blisko 2 000 000 zł.

Jako spółka zajmująca się przygotowywaniem oraz promowaniem nieruchomości do sprzedaży, możemy jednoznacznie potwierdzić, że obecnie na rynku nieruchomości panuje ogromne zainteresowanie obszarem Wałbrzycha i okolicznych gmin w zakresie zarówno działek inwestycyjnych, jak i budowlanych. Wielu przedsiębiorców i inwestorów podejmuje decyzje o lokowaniu kapitału w nieruchomościach, które stanową pewne zabezpieczenie finansowe.

Przewidywania co do sprzedaży nieruchomości gminnych w 2021r. koncentrują się głównie na ofercie działek mieszkaniowych: zarówno wielorodzinnych jak i jednorodzinnych. Potwierdzamy jednocześnie informacje przekazywane przez analityków rynku nieruchomości, że pandemia Covid 19 znacząco zmieniła podejście oraz preferencje wielu osób co do jakości mieszkania i życia.

Bardzo wielu klientów zaczęło poszukiwać atrakcyjnych działek budowlanych jednorodzinnych w otoczeniu gór, lasów oraz otwartej przestrzeni, gdzie możliwy lockdown nie będzie tak dokuczliwy jak zamknięcie w ogromnym wielorodzinnym apartamentowcu. Właśnie dlatego Wałbrzych, Jedlina – Zdrój i Głuszyca znalazły się w obszarze zainteresowania mieszkańców całego Dolnego Śląska o czym świadczy kilkadziesiąt projektów inwestycyjnych przy których obecnie zespół InVałbrzych pracuje. Bliskość Sudetów i wciąż relatywnie niskie ceny nieruchomości, przepiękne scenerie wokół działek generują duży popyt.

Nieunikniony będzie zatem w tych miastach wzrost cen działek budowlanych, szczególnie jednorodzinnych, lub jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej. To zjawisko ewidentnie potwierdza to przykład Głuszycy. Na bazie kontaktów z inwestorami przyjmujemy, że ten trend utrzyma się przez najbliższe lata.

Twoja reakcja na artykuł?

19
56%
Cieszy
6
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
7
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group