Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5581
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Blisko milion na remont oficyny

Środa, 12 czerwca 2024, 6:37
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Blisko milion na remont oficyny
Fot. Gmina Czarny Bór
Wczoraj w siedzibie Urzędu Gminy Adam Górecki – Wójt Gminy Czarny Bór podpisał umowę na dotację celową z Markiem Zawadą – Dyrektorem Dolnośląskiego Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze na remont elewacji zabytkowego budynku oficyny w Zespole Pałacowo–Parkowym.

Kwota dotacji wynosi 0,8 mln zł. 98% tej kwoty zostanie pokryta z budżetu państwa w ramach pozyskanego przez Gminę Czarny Bór na ten cel dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, natomiast 2% z budżetu gminy.

- Gmina w latach 2022-2023 przekazała z własnego budżetu kwotę 29.000,00 zł w ramach Gminnego Programu Ochrony Zabytków na rzecz DCLO. Od kilku lat trwa modernizacja zabytkowego kompleksu oraz parku dzięki skutecznym zabiegom władz placówki. Tym bardziej cieszę się, że czarnoborski samorząd, za pośrednictwem pozyskanego rządowego wsparcia, może przyczynić się do tego, że ponad 200-letni budynek odzyska dawny blask – mówił Adam Górecki - włodarz gminy podczas podpisania umowy dotacyjnej.

Warto przypomnieć, że zespół pałacowy w Czarnym Borze został wybudowany przez Czettritzów w drugiej połowie XVIII w. Pałac na planie prostokąta z dachem czterospadowym prezentuje styl barokowy. Obecnie znajduje się w nim siedziba Dolnośląskie Centrum Leczenia Uzależnień w Czarnym Borze, dawniej Zakładu Lecznictwa Odwykowego w Czarnym Borze, dla której organem prowadzącym jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

14
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group