Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6271
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Legnica: Blisko podium

Czwartek, 15 września 2016, 13:11
Aktualizacja: 13:14
Autor: PAW
Legnica: Blisko podium
Fot. użyczone
Zakończyły się zmagania w jednym z największych cykli turniejowych Tenis 10 w Polsce – Kubot Kids Cup w Legnicy.

Turniej rozgrywany jest pod ścisłym patronatem Łukasza Kubota, czołowego polskiego tenisisty, którego młodzi uczestnicy mieli szansę osobiście poznać.

Zmagania podzielone są na pięć osobnych turniejów rozgrywanych w sezonie letnim 2016 począwszy od maja, a kończywszy na wrześniowym turnieju Masters dla ośmiu najlepszych zawodników z każdej kategorii.

Zawodnicy KT Szczawno Zdrój bardzo znacząco zaistnieli w najbardziej prestiżowej kategorii zielonej (do lat 10), bowiem zaproszenie do elitarnego Mastersa dostała aż czwórka tenisistów z Uzdrowiska: Klaudia Owcarz (turniej dziewcząt) oraz Mikołaj Huszczo, Dawid Okopniak oraz Filip Kosiński (turniej chłopców). W zmaganiach o championat KUBOT KIDS CUP przez fazy grupowe przebrnęli Klaudia Owcarz i Filip Kosiński docierając aż do półfinału. Oboje ostatecznie uplasowani się na wysokiej czwartej pozycji w całym cyklu. Triumfatorami zostali Livia Sobala z Namysłowa oraz Alan Hapke z Głogowa, a nagrody wręczyli rodzice Łukasza Kubota oraz zarząd fundacji C’mon, głównego organizatora turnieju. Kolejne zmagania już za tydzień w Szczawnie na US Szczawno.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group