Piątek, 15 stycznia
Imieniny: Domosława, Pawła
Czytających: 4871
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Blisko setka dzieci znajdzie miejsce w nowym żłobku

Sobota, 8 października 2016, 15:48
Autor: red
Wałbrzych: Blisko setka dzieci znajdzie miejsce w nowym żłobku
Fot. PAW
Kończy się etap budowy nowego żłobka miejskiego w Wałbrzychu przy ulicy Hetmańskiej.

Teraz rozpocznie się okres rekrutacji dzieci, który potrwa do 21 października, aby od początku listopada rozpocząć funkcjonowanie tego obiektu.
- Wybudowanie nowych żłobków stwarza mieszkańcom możliwości, jakich do tej poty nie mieli. To impuls do podjęcia decyzji o możliwości powrotu do pracy i do umieszczenia swojego dziecka w nowoczesnym, bezpiecznym żłobku który świadczy usługi na najwyższym poziomie – przekonuje prezydent Roman Szełemej.

Fundacja Edukacji Europejskiej przygotowała projekt o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i jak mówi prezes Grzegorz Kruszyński, uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na utworzenie 75 miejsc dla maluchów, zakup wyposażenia żłobka oraz zatrudnienie kadry. Pieniądze pomogą również w zorganizowaniu podstawowej działalności opiekuńczo-wychowawczej, a w ramach specjalnej opieki dzieci będą mogły liczyć m.in. na pomoc psychologa, logopedy, fizjoterapeuty.

W ramach projektu „WAŁBRZYSKIE MALUCHY 3” do czerwca 2018 roku na pomoc może liczyć 115 wałbrzyszan, w tym 65 rodziców powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich rodzicielskich, czy wychowawczych, a także 50 osób, które nie mają pracy.
– To największy projekt w ramach pierwszego unijnego rozdania funduszy przeznaczonych na rozwój lub wyposażenie żłobków i klubów malucha. W tym przedsięwzięciu ważny jest cel – powrót do aktywności zawodowej rodziców i opiekunów maluchów, którzy są bez pracy, a także chcą wrócić na rynek po urlopie
macierzyńskim, rodzicielskim, czy też wychowawczym, mają jednak problem z zapewnieniem opieki dla swoich pociech – wylicza Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group