Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2627
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Boguszów–Gorce ma nowe place zabaw

Poniedziałek, 7 listopada 2016, 12:54
Aktualizacja: 13:01
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Boguszów–Gorce ma nowe place zabaw
Fot. UM Boguszów–Gorce
Właśnie zakończyły się ostatnie prace nad placami zabaw zrealizowane w ramach zadań inwestycyjnych. Nowe atrakcje na świeżym powietrzu dla dzieci stanęły na ul Promyka, ul. Buczka i Placu Zwycięstwa.

Kolorowe instalacje dla dzieci zostały zamontowane na placach zabaw w trzech dzielnicach Boguszowa-Gorc. Dodatkowo na Placu Zwycięstwa stanęły przyrządy wchodzące w skład zewnętrznej siłowni. Łączny koszt inwestycji wyniósł prawie pół miliona złotych. Zadanie wykonywane na ul. Promyka pochłonęło łącznie 150 000 zł, plac na ulicy Buczka kosztował 98 306 zł, a na Placu Zwycięstwa 225 954 zł.

Budowa placów zabaw wiązała się nie tylko z zamontowaniem atrakcji dla najmłodszych – prace wykonane na ich terenie objęły także ułożenie bezpiecznej trawiastej powierzchni przy urządzeniach, która ma za zadanie zapewnić większe bezpieczeństwo dzieci w razie upadku. Na ul. Promyka i Placu Zwycięstwa wykonano podłoże z kostki betonowej, a cały teren placów zabaw został ogrodzony płotkami z furtką wejściową.

Miejsca zabaw różnią się między sobą urządzeniami, które zostały tam zamontowane. Tak też w Kuźnicach najmłodsi mogą skorzystać z małej ścianki wspinaczkowej, przejechać nad ziemią na oponie umocowanej na linie czy spróbować wspiąć się na linarium. Za to na placu w Boguszowie (tuż obok siedziby OSP) stanął zestaw zabawowy w formie kolorowego wozu strażackiego. Największe prace zostały wykonane na Placu Zwycięstwa, z którego mogą korzystać teraz także dorośli. Poza zestawem zabawowym i huśtawkami stanęło tam 6 elementów siłowni zewnętrznej. Na większości z nich możemy wykonywać więcej niż jedno ćwiczenie. Obrazki i opisy znajdujące się na przyrządach określają ich stopień trudności, pokazują jak poprawnie je wykonywać i jakie partie mięśni są zaangażowane w ich wykonywanie.

Zadanie zrealizowane w Gorcach objęło także przebudowę schodów i fontanny oraz naprawę murków. Dzięki wykonanym pracom Plac Zwycięstwa stał się na nowo miejscem przyjaznym dla mieszkańców w każdym wieku.

Do końca roku planowane są prace związane z montażem elementów siłowni zewnętrznej na placu zabaw na Krakowskim Osiedlu. Już niedługo i tam mieszkańcy będą mogli ćwiczyć mięśnie na świeżym powietrzu.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group