Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów–Gorce najlepszy podczas Turnieju Miast i Gmin Powiatu Wałbrzyskiego

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Poniedziałek, 13 września 2010, 14:41
Aktualizacja: 14:41
Autor: red
Zwycięska ekipa Boguszowa–Gorc
Fot. Krzysztof Żarkowski
Na Kompleksie Sportowo–Rekreacyjnym przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie–Zdroju został rozegrany XVI Turniej Miast i Gmin Powiatu Wałbrzyskiego.

W zabawie udział wzięło 5 gmin: Boguszów-Gorce, Stare Bogaczowice, Szczawno-Zdrój, Walim oraz gospodarz imprezy Jedlina-Zdrój.

O godzinie 15.00, po oficjalnym otwarciu turnieju, przystąpiono do wspólnej zabawy. Przy pięknej słonecznej pogodzie rozegrano 13 konkurencji : „wyścig przebierańców”, bieg farmera, bieg w workach, rozbijanie namiotu na czas, jedlińskie bule, dźwiganie w parach, przeciąganie liny, rzut ziemniakiem do wiadra z wodą, „kuszenie Adasia”, miotło hokej, przekładanka, rzut piłką lekarską na odległość oraz „zośka”. Każdy zespół musiał liczyć co najmniej 10 osób.

Celem imprezy było propagowanie aktywnego stylu życia oraz integracja społeczności lokalnej. Ważną rolę w sportowej rywalizacji odgrywała sprawność fizyczna, a także poczucie humoru, które towarzyszyło przez cały czas trwania imprezy wszystkim. Drużyny, mimo dobrej zabawy, nie zapomniały, że walczą o ważne punkty, które wyłonią zwycięzcę XVI Turnieju Miast i Gmin.

Po wszystkich konkurencjach i po podliczeniu punktów okazało się, że najlepsza drużyną jest ekipa z Boguszowa- Gorc w składzie: Urszula Gajewska, Jarosław Chruściel, Robert Sikorski, Małgorzata Grzesiak, Karolina Hull, Iwona Frankowska, Jarosław Grzesiak, Katarzyna Huk, Ariel Kruszyński, Jan Stroisz, Tomasz Wiącek oraz Mateusz Mróz. Boguszów-Gorce uzyskał 46 punktów. Zwycięzcy otrzymali tym samym przywilej organizacji XVII Turnieju Miast i Gmin Powiatu Wałbrzyskiego w 2011 roku. Drugie miejsce zajęło Szczawno-Zdrój z wynikiem 40 punktów, III miejsce natomiast przypadło Jedlinie-Zdrój z sumą punktów 36. Na IV miejscu uplasowała się gmina Walim, a V miejsce zajęły Stare Bogaczowice.

Po uroczystym zakończeniu wszystkie drużyny udały się na występ zespołu muzycznego „Zakalec”, gdzie kontynuowały dobrą zabawę.

Organizatorem turnieju było Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group