Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5149
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce/Kraj: Boguszowianie walczą o tytuł

Czwartek, 16 czerwca 2022, 10:09
Aktualizacja: 10:11
Autor: PAW
Boguszów-Gorce/Kraj: Boguszowianie walczą o tytuł
Fot. Sudety Petanque Boguszów–Gorce
W Dzierżoniowie rozpoczęto rozgrywki o Klubowe Mistrzostwo Polski w petanque, w których udział biorą zawodnicy Stowarzyszenia Kultury Fizycznej Sudety Petanque Boguszów–Gorce.

Aktualnie po dwóch dniach gier na bulodromie przy OSiR w Dzierżoniowie i meczach z 3 najsilniejszymi klubami w kraju zawodnicy SKF-u z bilansem 3-2 zajmują 4. miejsce w lidze.

SKF Sudety Boguszów-Gorce awansowało do najwyższej klasy rozgrywkowej w petanque w ubiegłym roku po wywalczeniu premiowanego awansem 2. miejsca w II lidze. Co warte podkreślenia w zeszłorocznych rozgrywkach, które odbywały się w Gdańsku i Wałbrzychu, zawodnicy SKF Sudety dwa razy pokonali późniejszych zwycięzców II ligi, czyli drugi klub będący beniaminkiem obecnej I ligi, z którym spotkanie jeszcze przed naszymi zawodnikami.

W tym roku po udanym początku rozgrywek, za jaki należy uznać nie tylko korzystny bilans punktowy po najtrudniejszych meczach, ale również wyśmienitą grę całego zespołu, zawodnicy SKF Sudety z realnymi szansami na walkę o medale Klubowych Mistrzostw Polski wezmą udział w turnieju finałowym, który odbędzie się w Żywcu na początku sierpnia.

Filarami drużyny Sudetów są: najważniejsze tegoroczne wzmocnienie klubu, wcześniej zawodniczka KSP Jedlina-Zdrój Wioleta Kawczyńska, ponadto Dawid Matuszewski, Sergiusz Gądek, Artur Kałużny oraz Sebastian Pawlak, Grzegorz Kawczyński, Patryk Witkowski, Arkadiusz Gardat, Marek Munikowski i niezastąpiony prezes Piotr Wijas.

Pomimo braku boiska do treningu nasi zawodnicy się nie poddają i pokazują, że nasz klub jest w krajowej czołówce, i że z naszymi zawodnikami muszą się liczyć nawet najsilniejsze kluby.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group