Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 2229
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Boguszowskie ferie zimowe z OSiR–em

Środa, 2 marca 2011, 19:06
Aktualizacja: 19:07
Autor: PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Boguszowskie ferie zimowe z OSiR–em
Fot. użyczone
W ramach ferii zimowych 2011 pomiędzy 14 a 25 lutego 2011 roku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie–Gorcach zorganizował dla dzieci i młodzieży z terenu gminy wypoczynek w atrakcyjnej i zróżnicowanej formie. Zajęcia odbywały się od poniedziałku do piątku i można podzielić je na cztery główne kategorie.

ZAJĘCIA SPORTOWE

Zajęcia odbywały się na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach przy ul. Olimpijskiej 1. Przeprowadzane były w atrakcyjnej dla młodzieży formie turniejów, w zależności od dyscypliny drużynowo lub indywidualnie. W czasie ferii przeprowadzono dwa turnieje halowej piłki nożnej (14 i 21.02), dwa turnieje koszykówki (16 i 23.02) oraz jeden turniej tenisa stołowego (18.02). Za miejsca 1-3 przewidziane były drobne upominki. Turnieje cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży.

WYCIECZKI PIESZE

Wycieczki o charakterze krajoznawczym, mające na celu zapoznanie dzieci i młodzieży naszego miasta z walorami krajobrazowymi gminy. Celem pierwszej wycieczki (15.02) był szczyt Dzikowca. Jako dodatkowe atrakcje można tu uwzględnić wjazd na górę koleją kanapową oraz ognisko po zejściu ze szczytu. Druga wycieczka (17.02) prowadziła na Chełmiec. Tu także dodatkową atrakcją było ognisko.

WYJAZDY

Wycieczka do Muzeum Ziemi Wałbrzyskiej (22.02) zgromadziła 39 osób. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z burzliwą historią swojego regionu poprzez nietypowe zwiedzanie muzeum – dzięki grze detektywistycznej, obejmującej stałe wystawy (ceramiczną, historyczną, geologiczną). Ponadto dla starszych uczestników przewidziany był wykład na temat historii regionu połączony z pokazem multimedialnym, natomiast dla uczestników młodszych – warsztaty plastyczne. Z wyjazdu na basen kryty w Świebodzicach (24.02) skorzystało łącznie 82 dzieci z terenu Gminy Boguszów-Gorce. Każda z dwóch grup spędziła na pływalni 2 godziny.

INNE

„Zimowe szaleństwo pod Dzikowcem” (25.02) stanowiło imprezę kończącą akcję „Ferie zimowe 2011”. Impreza została zorganizowana we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. Dzieci i młodzież miały w tym dniu możliwość wzięcia udziału w grach i zabawach na świeżym powietrzu (np. wyścigi zaprzęgów saneczkowych, rzuty do celu itp.) za udział w konkurencjach przewidziano drobne upominki. Dodatkowo wszyscy mogli pozjeżdżać na sankach w wyznaczonej części stoku, zjeść smażoną na ognisku kiełbaskę, popcorn oraz napić się gorącej herbaty.

Łącznie w zajęcia organizowanych przez OSiR w Boguszowie-Gorcach w ramach ferii zimowych 2011 uczestniczyło ponad 500 uczniów.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group