Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 2530
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boisko otwarte

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Wtorek, 29 czerwca 2010, 13:53
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:20
Autor: PAW
Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego
Fot. użyczone
Kolejny nowy obiekt sportowy na mapie powiatu wałbrzyskiego został oddany do użytku. Tym razem odbyło się otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Witkowie w gminie Czarny Bór.

Czarny Bór to jedna z nielicznych gmin w powiecie wałbrzyskim, która nie ma jeszcze boiska sportowego wybudowanego w ramach rządowego projektu „Orlik 2012”. Na razie mieszkańcy gminy muszą zadowolić się boiskiem wielofunkcyjnym, które właśnie zostało oddane do użytku w Witkowie.

Jeszcze przed kilkoma miesiącami było wiele koncepcji budowy boiska sportowego w gminie. Była mowa o realizacji wcześniej wspomnianego projektu „Orlik 2012”, ale ostatecznie samorządowcy zdecydowali się na inny wariant.

Projekt dotyczący budowy boiska wielofunkcyjnego w Witkowie został dofinansowany w wysokości 70 procent w ramach PROW 2007-2013. Cała inwestycja kosztowała 260 tys. zł. Boisko jest przystosowane do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną oraz tenisa ziemnego. Projekt został zrealizowany dzięki zaangażowaniu wielu osób, ale na szczególne słowa uznania zasłużyli: Igor Hoffman, Paweł Twardowski, Iwona Ślusarczyk, Alicja Surgieniewicz i Zbigniew Uszko.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group