• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 5:43
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 2180
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Bożydar Abadżijew i zawodnicy drużyny Start Wrocław w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 13 marca 2013, 9:02
Aktualizacja: 22:56
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
12 marca do Wałbrzycha przyjechał Bożydar Abadżijew – trener Reprezentacji Polski w siatkówce na siedząco i zawodnicy drużyny Start Wrocław. Spotkanie odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, pod hasłem: „Nie ma różnic ani barier między nami”.

Siatkówka na siedząco to gra będąca odmianą tradycyjnej piłki siatkowej. Została wymyślona jako sport dla osób niepełnosprawnych, ale obecnie uprawiają ją również pełnosprawni siatkarze. Sport ten wszedł w skład dyscyplin olimpiady dla niepełnosprawnych. Siatkówka na siedząco jest uprawiana jest w ponad 60 krajach, w dwóch kategoriach: męskiej i żeńskiej.

Na początku spotkania Bożydar Abadżijew wyjaśnił zebranym zasady gry, które znacznie różnią się od zasad obowiązujących w tradycyjnej siatkówce. Następnie przeprowadził specjalistyczną rozgrzewkę, zwracając szczególną uwagę na te partie mięśni, które będą wykorzystywane w grze. Po rozgrzewce pokazał zebranym specjalne ćwiczenia, które ułatwiają grę. Ćwiczenia charakteryzowały się dużym stopniem trudności, ale wykonanie ich jest niezbędne, żeby rozpocząć grę w siatkówkę na siedząco. Żeby pokazać zebranym jak wygląda prawdziwa rozgrywka Bożydar Abadżijew i zawodnicy drużyny Start Wrocław rozegrali ze sobą krótki pokazowy mecz, po którym młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 rozpoczęli własne rozgrywki. Warto nadmienić, że w każdym z rozegranych meczy i w każdej drużynie wystąpili dla ułatwienia zawodnicy drużyny Start Wrocław i ich trener Bożydar Abadżijew.

Na zakończenie Bożydar Abadżijew otrzymał podziękowania od Dyrektora Szkoły a wszyscy uczniowie biorący udział w spotkaniu przekonali się, że siatkówka na siedząco jest sportem trudnym, wymagającym i co ważne mogą go uprawiać wszyscy – zgodnie z przewodnim hasłem spotkania: „Nie ma różnic ani barier między nami”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group