Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Bramkarze rywalizowali w Wałbrzychu

Niedziela, 17 grudnia 2017, 11:06
Aktualizacja: 11:10
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: Bramkarze rywalizowali w Wałbrzychu
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Bramkarze opanowali w sobotę Halę Wałbrzyskich Mistrzów.

W I Mikołajkowych Potyczkach Bramkarskich rywalizowało 50 bramkarzy w czterech kategoriach wiekowych. Najmłodsi, czyli kategorie Żak i Orlik rywalizowali na mniejszych bramkach (2x2m), a ich pojedynki trwały jedną minutę. Roczniki 2005-2006 i 2003-2004 swoje starcia toczyli na większych bramkach (5x2m) przez 1,5 minuty. Rywalizacja we wszystkich kategoriach przebiegała w systemie każdy z każdym.

Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znakomitym refleksem i zwinnością, ale także dobra grą nogami, czyli elementem, na który zwraca się coraz większą uwagę w grze bramkarzy. Organizatorami turnieju byli, Akademia Bramkarska Wojciecha Wierzbickiego oraz Sebastian Raciniewski z Górnika Nowe Miasto. Na turnieju zjawili się również jego ambasadorzy, znani wałbrzyscy bramkarze, Ryszard Walusiak i Adam Matysek, który uczestniczył w dekoracji najlepszych zawodników sobotniego turnieju.

Po pasjonującej rywalizacji zwycięzcą w kategorii Żak został Szymon Siwiński. Kategorię Orlik wygrał Karol Gawron. Odkryciem turnieju spośród tych dwóch kategorii została Laura Panas. W grupie 2005-2006 najlepszym zawodnikiem został Jakub Raciniewski, a najstarszą startującą grupę (2003-2004) wygrał Szymon Weirauch. Tytuł odkrycia turnieju w tych dwóch grupach zdobył Piotr Widła.

Jak zapowiedzieli organizatorzy, kolejna edycja Potyczek Bramkarskich odbędzie się w wakacje na boisku trawiastym. Po dekoracji odbyło się jeszcze losowanie nagród rzeczowych dla publiczności. Do wygrania były dwie piłki, repliki futbolówek, którymi najlepsze reprezentacje zagrają na Mistrzostwach Świata w Rosji oraz voucher na masaż.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group