Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 3036
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Brave Kids – podsumowanie

Niedziela, 31 marca 2019, 13:26
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Brave Kids – podsumowanie
Fot. Robert Bajek
W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się wczoraj podsumowanie ubiegłorocznej edycji Brave Kids.

Na spotkanie podsumowujące przybyły osoby bezpośrednio zaangażowane w projekt Brave Kids, osoby w różny sposób wspierające projekt, rodziny goszczące młodych artystów i organizatorzy. Nie było to jednak podsumowanie polegające na suchym przedstawieniu samych faktów i liczb. Spotkanie przebiegało w swobodnej atmosferze i było wypełnione wspomnieniami i luźnymi rozmowami. Wydarzeniu towarzyszyły projekcje filmowe, koncert i wystawa zdjęć i pamiątek z ubiegłorocznej edycji projektu Brave Kids.

W ubiegłorocznej edycji projektu Brave Kids udział wzięło ponad 300 uczestników - dzieci i młodzież z 20 krajów świata. W 9 miastach Polski młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności, kulturę swoich krajów, stroje, piosenki, taniec i muzykę. W Wałbrzychu znalazły się dzieci z Hong Kongu, Pakistanu, Indii, Maroka i Buriacji. Podczas pobytu w naszym mieście młodzi artyści brali udział w pokazach, spektaklach, występach, koncertach i szkoleniach w ramach warsztatów edukacyjno-artystycznych, zorganizowanych w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Zwieńczeniem wszystkich tych działań było wielkie, barwne widowisko finałowe, w którym udział wzięli wszyscy uczestnicy ubiegłorocznej edycji Brave Kids.

Warto zaznaczyć, że międzynarodowy projekt Brave Kids 2018 miał jeszcze jedną odsłonę - Brave Kids Together. Na Dolnym Śląsku spotkały się dzieci i młodzież z różnych środowisk, w tym po raz pierwszy osoby z niepełnosprawnościami. Młodzi artyści z Polski, Gruzji, Ukrainy i Rumunii wzięli udział w warsztatach artystycznych, podczas których przygotowali wspólny spektakl finałowy, który został zaprezentowany w wałbrzyskiej Starej Kopalni i na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group