Czytających: 4134

Wałbrzych: Brawo "Mechanicy"

Środa, 28 kwietnia 2021, 9:28
Autor: red
To już niemal tradycja, iż uczniowie Zespołu Szkół Nr 5 plasują się w czołówce Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Nie inaczej było podczas 27 edycji zawodów, która przyniosła doskonałe 2. miejsce Nikodema Wiśniewskiego.

O tym jak cenne jest miejsce Nikodema najlepiej świadczy fakt, iż w tegorocznej, przeprowadzonej online z terenów Targów Poznańskich odsłonie turnieju, wystartowało niemal 800 uczniów z 82 szkół z całego kraju. Placówkę z ulicy Ogrodowej reprezentowało 13 uczniów, w tym 10 z technikum oraz 3 ze szkoły branżowej.

Świetny wynik Nikodema to nie jedyny powód do radości, gdyż popularny "Mechanik" zajął 10. pozycję w klasyfikacji szkół, podobnie jak Jacek Wojtaniec, a więc opiekun naszej drużyny, który został wyróżniony wśród nauczycieli. Warto w tym miejscu przypomnieć, iż w ubiegłym roku Marcin Prask był trzeci, a Kacper Koziatek zajął 9. miejsce.