Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4426
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Budimex dla Wałbrzycha

Wtorek, 31 marca 2020, 8:32
Aktualizacja: Czwartek, 2 kwietnia 2020, 8:21
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Budimex dla Wałbrzycha
Fot. red
Pierwsze trzy szpitale otrzymały pomoc finansową od firmy Budimex. Łącznie Budimex przekaże placówkom walczącym z koronawirusem 1 mln zł. W tym gronie jest wałbrzyski szpital.

Budimex uruchomił już pierwszą transzę pomocy finansowej z zapowiadanego 1 mln złotych dla szpitali, którą zadeklarował dołączając się do akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy”. Jako pierwsze, wsparcie otrzymały szpitale w: Wałbrzychu, Raciborzu i w Warszawie. W tych regionach liczba zarażonych jest obecnie największa. Kolejne placówki otrzymają środki finansowe w najbliższych trzech tygodniach.

Każdy ze szpitali otrzymał środki finansowe w formie bezzwrotnej darowizny na rzecz wsparcia zakupu sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej potrzebnych w walce z koronawirusem. Pomoc otrzymały już:
- Szpital Rejonowy im. Dr Józefa Rostka w Raciborzu
- Specjalistyczny Szpital im. Dr. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu
- Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie

Wszystkie te placówki są zaangażowane w leczenie pacjentów zakażonych wirusem SARS-Cov-2. Wkrótce wsparcie otrzymają kolejne szpitale.
- Pomoc szpitalom i służbie zdrowia Budimex zapowiedział w drugiej połowie marca. W kolejnych tygodniach wesprzemy kolejne szpitale w innych województwach. Szczególnie tam, gdzie ta pomoc jest najbardziej potrzebna. Będziemy wspierać polskich lekarzy i personel medyczny – mówi Dariusz Blocher – Prezes Budimex SA. - Szukamy i będziemy szukać na różnych rynkach, wśród różnych producentów środków ochrony – zarówno dla naszych pracowników, jak i dla systemu ochrony zdrowia – dodaje Dariusz Blocher.

W zeszłym tygodniu Budimex zapowiedział, że chce realizować wszystkie budowy przy zachowaniu kompleksowych zasad bezpieczeństwa. W Wałbrzychu Budimex jest generalnym wykonawcą obwodnicy miasta, w Raciborzu kończy właśnie budowę zbiornika przeciwpowodziowego dla górnej Odry. W Warszawie realizuje kilka kontraktów budownictwa mieszkaniowego oraz inwestycje miejskiego MPWIK, energetyczne i lotniskowe. Spółka już wcześniej wsparła szpital w Raciborzu. W sierpniu 2018 roku stworzyła na oddziale dziecięcym tej placówki Strefę Rodzica, czyli komfortowe miejsce przeznaczone dla rodziców i ich dzieci przebywających w szpitalu.

Twoja reakcja na artykuł?

29
94%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group