Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4214
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Budowa ruszyła na dobre

Piątek, 7 kwietnia 2023, 8:29
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Budowa ruszyła na dobre
Fot. UM Jedlina–Zdrój
– Rozpoczęliśmy na dobre budowę I etapu Parku Wodnego w Jedlinie–Zdroju na Kompleksie activeJedlina. Za rok o tej porze powinien już funkcjonować pierwszy obszar wodny, pomieszczenie socjalne, mini tężnia i infrastruktura Parku – informuje burmistrz Leszek Orpel.

Budowa „Letniego Parku Wodnego - I etap” oznacza powstanie pierwszej niecki wodnej z atrakcjami, mini tężnią, pomieszczeniami socjalno-technicznymi, infrastrukturą pod kolejne etapy rozbudowy Parku Wodnego. Przewidywany termin zakończenia I etapu to kwiecień 2024. Inwestycja jest największą inwestycją samorządową w historii uzdrowiskowego miasta zlokalizowaną w kompleksie aciiveJedlina przy ul. Sportowej. Pierwszy etap ma kosztować około 14 milionów złotych. Największa w historii miasta inwestycja realizowana będzie przez firmę DAM-BUD z Ludwikowic Kłodzkich. Drugi etap pochłonie około 10 milionów złotych.

Planowane przez miasto inwestycje mają łączyć zarówno rozrywkę, jak i rekreację. Letni park wodny ma być zwieńczeniem istniejącego kompleksu.

Twoja reakcja na artykuł?

21
57%
Cieszy
3
8%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
8%
Złości
9
24%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group