Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2460
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Budowlańcy pilnie poszukiwani

Czwartek, 1 czerwca 2017, 12:23
Autor: red
Wałbrzych: Budowlańcy pilnie poszukiwani
Fot. użyczone
Nie odkryjemy Ameryki stwierdzając, iż na rynku pracy brakuje specjalistów branży budowlanej. Jedną z przyczyn jest mała liczba absolwentów szkół zawodowych wykształconych w zawodach budowlanych.

Jak podkreślają specjaliści, realizowana obecnie reforma może to zmienić pod warunkiem, że uruchomione zostaną wspomniane kierunki, a same szkoły i pracodawcy będą aktywnie promować je wśród młodzieży.

W dobiegającym końca roku szkolnym odbyło się szereg szkoleń dla nauczycieli kształcenia teoretycznego i praktycznego w zawodach budowlanych z udziałem przedstawicieli firm - producentów nowoczesnych materiałów budowlanych. Byli to między innymi konsultanci z Fakro, Xella Polska, Atlas czy Bolix. Ostatnie szkolenie, które z inicjatywy Małgorzaty Reichel, nauczyciela konsultanta DODN we Wrocławiu, odbyło się w popularnym „Mechaniku” przy ulicy Ogrodowej, przeprowadzili pracownicy firmy Dolina Nidy z Grupy Atlas. Uczestnikami warsztatów, łączących teorię z praktyką, byli nauczyciele z wielu placówek regionu wałbrzyskiego - Zespołu Szkół nr 5 w Wałbrzychu, Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie, Zespołu Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich, Centrum Kształcenia Zawodowego w Świdnicy oraz Zespołu Szkół nr 1 w Kłodzku, a także pracodawcy oraz grupa zainteresowanych uczniów, którzy już niedługo przystąpią do egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Właściciele firm budowlanych z niecierpliwością czekają na młodych ludzi, którzy zasilą rynek pracy branży budowlanej. Należy podkreślić, iż zawody budowlane należą do deficytowych i w efekcie, absolwenci szkół kształcących w tym kierunku bez problemu znajdą dobrze płatną pracę. W naturalny więc sposób powstała sytuacja, w której powody do zadowolenia mają reprezentanci różnych środowisk: młodzi ludzie, bezrobotni, pracodawcy, szkoły zawodowe, jednostki samorządu terytorialnego, i wreszcie ci, którzy oczekują w długiej kolejce na oferujących usługi z zakresu szeroko pojętego budownictwa specjalistów.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group