• Niedziela, 15 września 2019
  • Godz. 18:06
  • Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
  • Czytających: 3151
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Budynki komunalne rosną w oczach

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 10 stycznia 2014, 13:38
Aktualizacja: 22:58
Autor: PAW
Fot. Robert Bajek
Bez większych opóźnień realizowana jest budowa mieszkań komunalnych przy ulicy Staszica i al. Jana Pawła II.

Przypomnijmy, że prezydent Roman Szełemej zaplanował budowę budynków komunalnych w trzech dzielnicach: Nowe Miasto, Biały Kamień oraz Podzamcze.

Lokalizacja budynków komunalnych w dzielnicach Nowe Miasto oraz Biały Kamień nie budziła żadnych zastrzeżeń. Za to od początku wiele kontrowersji wzbudzało planowanie inwestycji w dzielnicy Podzamcze. Urbaniści miejscy podkreślali, że to jedyne miejsce w dzielnicy Podzamcze, gdzie budynki komunalne mogą powstać. Taka lokalizacja spowodowała niezadowolenie okolicznych mieszkańców. Odbyło się kilka spotkań przedstawicieli Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu z mieszkańcami, ale nie znaleziono kompromisowego rozwiązania.

Mieszkańcy Podzamcza w zdecydowanej większości podczas tych spotkań wyrażali negatywne opinie na temat planowanej lokalizacji inwestycji. Jako najczęściej podnoszony argument zwracano wówczas uwagę na fakt, że osiedle na Podzamczu jest pozbawione miejsc zielonych, skwerów, parków i dlatego Gmina Wałbrzych nie powinna właśnie w miejscu skweru stawiać budynków komunalnych. Lokatorzy podnosili również kwestię olbrzymiego zaludnienia, jakie występuje w tej dzielnicy. Mimo to Gmina zdecydowala się zrealizować zakładany plan i obecnie inwestycja jest wcielana w życie.

Przypomnijmy, że przy al. Jana Pawła II powstaną 4 budynki. Pierwszy etap zakłada budowę 2 budynków, w których znajdą się 64 mieszkania. Drugi etap mówi o kolejnych dwóch budynkach i 56 mieszkaniach. Powierzchnia tych mieszkań wahać się będzie pomiędzy 40 a 55 metrów kwadratowych. Koszt inwestycji to blisko 16 milionów złotych. Gmina pozyskała na to zadanie dofinansowanie w kwocie blisko 4 milionów złotych. Jest to bezzwrotna pożyczka z Banku Gospodarstwa Krajowego.
- Do końca 2014 roku powstanie tu 120 nowych i funkcjonalnych mieszkań. Będą to mieszkania komunalne dla osób, które będzie stać na płacenie czynszu – mówi prezydent Roman Szełemej. – Będą to budynki 4-piętrowe, bez garaży i bez podpiwniczenia oraz bez wind.

Przypomnijmy, że oprócz al. Jana Pawła II trwają prace przy ulicy Staszica w dzielnicy Nowe Miasto, gdzie powstanie 18-20 mieszkań komunalnych. Przy ulicy Wiejskiej w dzielnicy Biały Kamień powstanie około 80 mieszkań.

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 9-01-2014 21:13
Precz z komunia.
~księgowy 9-01-2014 21:57
Jeśli koszt wynajmu przez gminę takiego mieszkania będzie na poziomie zbliżonym 600zł za 30m2 lub choć 80 % tej kwoty,to uznam to za inwestycję. W przeciwnym razie ci co pracują mogą uważać że zafundowali menelom fajne mieszkania.
~Baba 9-01-2014 22:31
Uważam że mieszkania komunalne powinny być dla ludzi, którzy pracując nie mają zdolności kredytowej.Priorytetem powinni być dla nas młodzi posiadający dzieci.Menele powinni mieszkać pod mostem tak jak w większości państw. A ich leczenie powinni finansować posłowie i senatorowie.Pracujący płacą a z naszych podatków świadczenie winno dotyczyć tylko tych, którzy są bezrobotni z przyczyn zakładu a nie w ramach uchylania się od pracy!!!!!!!!!!
~ 10-01-2014 6:55
to, że buduje się nowe mieszkania, to dobrze... ale przy al. Jana Pawła powstają " budynki 4-piętrowe, bez garaży i bez podpiwniczenia oraz bez wind., czyli co...do szybkiego wyburzenia. Już mówi się w Wałbrzychu, że w dzielnicy powstaje GETTO, świadczy o tym jak te budynki zlokalizowano....na ludzi, którzy tu zamieszkają będą mówić, że są z getta, a dla dzieci będzie to prawdziwa trauma.. "Urbaniści miejscy podkreślali, że to jedyne miejsce w dzielnicy Podzamcze, gdzie budynki komunalne mogą powstać" i dlatego tak je skomasowali ? Gratuluję urbanistom..ale oni tu nie zamieszkają, nie ich problem..a zatem mamy w Wałbrzychu GETTO.Smutne jest to, że władze nie zdają sobie z tego sprawy..
~Rebel to idiota 10-01-2014 7:31
precz z komunią? a co ci komunia gamoniu przeszkadza! Głupi jesteś jak te twoje wpisy łajzo
~jardo58 10-01-2014 8:04
Miasto buduje świetnie.Dzielnica Biały Kamień ,powstaje w szybkim tempie osiedle komunalne,na terenie boiska po byłej szkole,super.Kilkaset merów obok w ogromnym budynku po byłej fabryce obuwia,straszą duchy komunizmu,i czekają aż budynek zniknie i wtedy wybuduje się nowy.Bogate miast ,ale nie w pieniądze.
~nosferatu 10-01-2014 8:33
Jak widzę Rebel Yell, znów wylał czarę zaściankowego debilizmu. Po za tym do @księgowy i @jaro58. Po pierwsze, żeby otrzymać przydział do zajęcia mieszkania trzeba będzie udowodnić fakt zatrudnienia, co za tym idzie zdolność opłacania czynszu. Same czynsze na pewno będą oscylowały w granicach 600-800 PLN, więc nie będą to mieszkania dla żulerstwa. Mieszkałem wiele lat na Białym Kamieniu, owo sportowe boisko, od bardzo dawna było miejscem spotkań żuli, ćpunów i innego syfu. Natomiast budynek po dawnym Polsporcie jest własnością prywatną, podobnie jak hotel Sudety i miastu nic do tego,
~Kuesnacht! 10-01-2014 8:57
takie są pogłoski panie księgowy, że cena wynajmu tych mieszkań oscylować będzie w kwocie 500- 600 zł. Ale jak będzie to się wkrótce okaże. Niespodzianki mogą być, bo wiemy w jakim kraju żyjemy. Regulamin jest przygotowywany i będzie uchwała na styczniowej sesji. Z pozdrowieniami
~Toja 10-01-2014 9:09
Dlczeo Getto!mieszkalam na Podzamczu 16 lat,straciilam pracę i meszkam na palestynie, teraz mam emeryturę i co ........nie mogę mieszkać na Podzamnczu, a ilu mieszkancow Podzamcza nie placi za czynsz,albo korzystają z dotacji to co to niie żule, syfiarze a cxzemu nie znajdą sobie pracy i z wlasnego portfela niechg placą a jak nie to na Palestynę won !!!!!
~Do księgowego 10-01-2014 9:21
Nie obrażaj używając słowa menel.Ja z żoną dostałem w 2013 mieszkanie do remontu na mój koszt.Włożyłem w to 30 tys.W tym samym czasie na internecie dowiedziałem się że budynek w którym robie remont jest do wyburzenia.I co, jak dostanę tam mieszkanie to ja jestem menel ?Pracuję i uczciwie płacę czynsz i inne opłaty.
~księgowy 10-01-2014 9:31
Przydało by się sporządzić statystykę ile osób nie płaci czynszu w komunałkach i jaka jest sciągalność pozostałych. Jednak ja jestem za tym aby to prywatne podmioty budowały takie mieszkania bo jak urzędnicy się biorą za to, to wiadomo że wcale nie musi być to rentowny interes. Urzędnik np.aby mieć swięty spokój nie wykona eksmisji notorycznie niepłacącego alkoholika równie skutecznie jak w pełni prywatny kamienicznik, do życzenia też wiele pozostawia jakość remontów. W UK np. miasta generalnie wyburzają swoje mieszkania a osobom, które mają spadek dochodów poniżej minimum po prostu dopłacają do mieszkań wynajmowanych u prywatnych kamieniczników z którymi to gmina ma umowy. Wszystko działa doskonale, bo bywam i obserwuję własnymi oczyma.
~Rebel Yell 10-01-2014 9:52
"Jak widzę Rebel Yell, znów wylał czarę zaściankowego debilizmu" Nie można wylać czary, bo to tylko naczynie intelektualisto. Można wylac cos z czary tak jak ty wylewasz mocz z kaczki kiedy rano wstaniesz lewa noga i w nia wdepniesz.
~księgowy 10-01-2014 10:39
Kolego z pretensjami o obrażanie; Zrobiłeś nieudany interes z gangsterem, bo tzw.państwo i jego organy samorządowe są tak samo wszechwładne jak gangsterka,nawet jak postępują wbrew prawu. Czyli za pózno zorientowałeś się że robisz za "Grażynkę" czyli w więziennym slangu "kobietę" w celi w ciele niezbyt rozgarniętego osadzonego. Z instytucjami państwowymi interesów się nie robi jeśli nie jesteś równie silny albo nie masz poparcia; zawsze zostaniesz oskubany i to w świetle prawa. Wpierw, jak znam życie, cieszyłeś się ze swojej "zaradności" w przydziałach mieszkaniowych. Teraz skutki są opłakane, bo mimo że masz rację to i tak nic nie możesz zdziałać.
~? 10-01-2014 10:43
Budynki nie są cztero tylko trzypiętrowe, w budynkach trzypiętrowych nie ma wind, menelstwo nie ma samochodów, więc garaże zbyteczne. Piwnic brak, no i dobrze, nie będzie czego ukraść sąsiadowi z komórki
~greg 10-01-2014 11:17
Komunalne nie znaczy socialne!!!!!!!
~Rebel Yell 10-01-2014 12:06
"Ciaśniej ściśnijcie światu na gardle proletariatu palce Naprzód pierś podaj nagą niech flaga na niebo zawiewa Kto tam znowu krzyczy prawą? Lewa Lewa Lewa"
~waldus 10-01-2014 13:56
buduja i nie wiedza ile bedzie mieszkan ? cyt."Przypomnijmy, że oprócz al. Jana Pawła II trwają prace przy ulicy Staszica w dzielnicy Nowe Miasto, gdzie powstanie 18-20 mieszkań komunalnych. Przy ulicy Wiejskiej w dzielnicy Biały Kamień powstanie około 80 mieszkań."
~ 10-01-2014 14:51
TOJA czytaj ze zrozumieniem. nie chodzi tu o mieszkania przy al.Jana Pawła.tylko o samą zabudowę....dokładniej o urbanistykę ! Przyjedż ..zobacz. Na Podzamczu jest wiele pustych mieszkań ....wiszą banery...od lat stoją puste...po prostu ludzi na nie tak zwyczajnie nie stać. Sądzisz, że wielu będzie stać na te mieszkania obecnie budowane w poszczególnych dzielnicach?. Młodzi o niskich dochodach opłacą czynsz i media ? Inni, których stać na jakieś lokum takimi nie są zainteresowani.szukają miejsca nie w molochach..kólko się zamyka. Pożyjemy..zobaczymy .
~księgowy 10-01-2014 15:36
Ano właśnie, dlaczego nie można sobie wybudować ot tak, bez tony zezwoleń małego domku na swojej działce poza miastem? W cenie 20tyś zł bo tak się zamyka materiał za kanadyjczyka?Tak jak w USA lub Azji? Podpowiem ; po to aby urzędnicy mieli co robić i za co golić podatki i opłaty musicie się gniezdzić w klitkach i przepłacać za kupno i wynajem. W cenie każdego domu i mieszkania 3/4 ceny to koszty podatków i obsługi biurokratycznej. W imię sprawiedliwości społecznej oczywiście.
~oszukany 10-01-2014 17:37
Księgowy,chociaż z Twoimi wypowiedziami się częściowo zgadzam,to chcę Ci uświadomić,że miałyby one większą wagę gdybyś skrót od ,,tysiąc" pisał ,,tys." a nie ,,tyś" jak to robisz,bo jest to forma niepoprawna.Jak masz z tym problem to pisz cyframi(np.20000).Podobnie sprawa ma się z Rebellem.Rebell,zacznij używać polskich znaków diakrytycznych a Twoje komentarze(które w większości popieram)nabiorą większego znaczenia.Może wówczas pieski cesarskie przestaną Cię podrabiać.
57jurand 10-01-2014 19:47
do Rebel Yell. Autentyczne- w latach 80-tych popiłem ostro z Algierczykiem Gdy już mielismy w czubach to każdy wznoszony toast brzmiał tak ja ,, precz z komuną a mój gość nie był gorszy i naśladując mnie wołał precz z komunią. Bawił mnie tym , wręcz dobijał . Tak właśnie było precz z komunią.
~Rebel Yell 10-01-2014 22:55
Precz z komunia widnialo na wielu murach obok napisow Wiecej seksu i wolnosci ale bez Solidarnosci. No ale jak ktos umysl, posladki i pamiec jak Nosferatu... Nigdy lewa, nigdy prawa, zawsze prosta...
~księgowy 11-01-2014 9:10
Pamiętam te napisy "Precz z komunią" . Wykonywali je po nocach pracownicy SB aby w oczach inteligencji ośmieszać wtedy wywrotowców propagujących "Precz z komuną", które co ciekawe, po tylu latach działa jak płachta na byka na wiele osób...No cóż, skoro taka Bratkowska przyznaje się bez żenady do popierania komunizmu, mimo że jego propagowanie jako ustroju zbrodniczego jest w świetle prawa karalne to cóż wymagać od ogółu, chociażby od naszych przedstawicieli wcielających dalej w życie postulaty "Manifestu komunistycznego" jak wysokie opodatkowanie i przeregulowanie ustawami , mimo sprytnego bo wybiórczego zastosowania postulatów kapitalizmu dla najsłabszej części społeczeństwa aby nikt nie kwękał że dalej jest "komuna". Dlatego władzy należy uważnie patrzeć zawsze na łapy.
~Rebel Yell 11-01-2014 23:15
Wyszlo niby od esbekow ale nie tylko oni to smarowali, nawet wtedy nie wszystko bylo czarne lub biale, nie kazdy chcial rzadzic i nie kazdy chcial walczyc. Jak spiewal klasyk "ja nie wierze nawet sobie..."
~pl 12-05-2014 19:27
piepszycie niewiedzac co mowicie na temt tych mieszkan jakie gotto tam trzeba udowodnic ze sie pracuje do tego trzeba wplacic kaucje w wysokosci ok 3 tysiecy zklotych wiec co menela bedzie stac na to gamonie a czynsz dla waszej wiadomosci to 11zl za metr wiec mozecie policzyc jesli umiecie a zanim zaczniecie wypisywac glupoty to sie najpierw dowiedziec dobrze a nie pisac debilizmy na forum

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group