Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 5272
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Burmistrz o braku absolutorium

Piątek, 1 lipca 2022, 11:47
Aktualizacja: 12:12
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Burmistrz o braku absolutorium
Fot. Gmina Miasto Boguszów–Gorce
Sylwia Dąbrowska – Burmistrz Boguszowa–Gorc, która nie otrzymała absolutorium podczas ostatniej sesji Rady Miasta, na swoim profilu społecznościowym opublikowała informację odnoszącą się do decyzji radnych.

"Idę swoją drogą od lat, choć ci, którzy mnie znają, wiedzą, że bardziej lubię biegać niż chodzić. Kandydując na Burmistrza Miasta Boguszowa-Gorc wiedziałam, że w naszej Gminie jest bałagan. Nie spodziewałam się jednak, że skala zaniedbań jest tak ogromna. Po tych wszystkich zawirowaniach, aresztowaniach, braku budżetu, nierozliczonych projektach unijnych, doprowadzaniu spółki miejskiej do dna i innych działaniach na szkodę nas wszystkich, liczyłam na jakąś refleksję części radnych Rady Miasta. Sesje Rady z lat obecnych i poprzednich można obejrzeć i zobaczyć jak bezwiednie niektórzy podnosili ręce w ubiegłych latach.

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Boguszowie-Gorcach potwierdziła z kim przyszło się mierzyć i w jakiej rzeczywistości ci państwo żyją. Podczas sesji absolutoryjnej okazało się, że budżet zrealizowany za 2021 rok (przypomnę, że konstruowany i w części realizowany przez Komisarza Rządowego) został zrealizowany prawidłowo, zgodnie z zasadami: celowości, oszczędności i innym zasadami finansowymi. To też potwierdziła w swojej opinii Komisja Rewizyjna tejże rady z Panem Ryszardem Synosiem na czele. Przy czym w głosowaniach nad wotum zaufania i absolutorium te same osoby, które w swojej opinii pozytywnie oceniają wykonanie działań burmistrza, Kierowników Urzędu i Jednostek Organizacyjnych w tym wszystkich innych pracowników, wstrzymują się od głosu????

Pozytywną opinię co do zrealizowanego przez cały zespół ludzi budżetu wydał również organ nadzoru, czyli kontrolująca nas Regionalna Izba Obrachunkowa. Ten organ nie ma również zastrzeżeń do realizacji wieloletniej prognozy finansowej. Dla merytorycznych radnych są to ewidentnie przesłanki świadczące o kompetencji prowadzonych przeze mnie działań. Dla reszty, która nie podjęła nawet dyskusji nad Raportem o stanie Miasta Boguszowa-Gorc i zrealizowanym budżetem za rok 2021, to nie ma znaczenia. Nie bo nie!

Dziękuję całemu zespołowi: Pani Skarbnik, Wiceburmistrz, Kierownikom Urzędu, Jednostek Organizacyjnych i wszystkim pracownikom. Dziękuję również Radnym i Mieszkańcom za ten rok wytężonej pracy. Pracujemy dalej, jeszcze mocniej i intensywniej, bo skoro fakty dla niektórych nie mają znaczenia to trudno. Świadczy to tylko o braku wiedzy i kompetencji…
Konsekwentnie będę wzmacniać strukturę naszej gminy, realizować inwestycje, na które pozyskujemy wielomilionowe dotacje, będę organizować wydarzenia kulturalne i sportowe.

Mam dla państwa Radnych złą wiadomość.
Tak, będę dalej zmieniać obraz naszej gminy i jej rzeczywistość. Wiem, że dla wielu z państwa to bardzo bolesne, ale nie zawrócę z tej drogi, bo to droga rozwoju gminy, na której mi zależy i co do którego realizacji złożyłam mieszkańcom przyrzeczenie" - pisze Sylwia Dąbrowska.

Twoja reakcja na artykuł?

143
54%
Cieszy
64
24%
Hahaha
7
3%
Nudzi
7
3%
Smuci
8
3%
Złości
34
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (87)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group