Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 4525
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Byli policjanci staną przed sądem w sprawie śmiertelnego pobicia

Wtorek, 5 lipca 2016, 6:16
Aktualizacja: 9:08
Autor: red
Wałbrzych: Byli policjanci staną przed sądem w sprawie śmiertelnego pobicia
Fot. red
Jest gotowy akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego pobicia 35–letniego mieszkańca Wałbrzycha przez funkcjonariuszy Policji z Komisariatu V Policji w Wałbrzychu.

29 czerwca 2016 roku Prokurator Okręgowy w Świdnicy wniósł do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia przeciwko dwóm byłym już funkcjonariuszom Policji z Komisariatu V Policji w Wałbrzychu o przekroczenie uprawnień i pobicie ze skutkiem śmiertelnym 35-letniego mieszkańca dzielnicy Biały Kamień w Wałbrzychu.

Do zdarzenia doszło 9 sierpnia 2013 roku w Wałbrzychu. Pokrzywdzony Piotr G. w godzinach popołudniowych został zatrzymany przez dwóch funkcjonariuszy Policji jako sprawca wykroczenia. Następnie wałbrzyszanin został przewieziony do Komisariatu V Policji w Wałbrzychu. Podczas pobytu w komisariacie funkcjonariusze ukarali zatrzymanego mandatem karnym, a następnie pobili go zadając mu uderzenia pięściami i nogami po całym ciele, powodując u niego obrażenia ciała w postaci między innymi: złamania dwóch żeber i pęknięcia śledziony, które to obrażenia skutkowały krwotokiem wewnętrznym. W wyniku odniesionych obrażeń ciała pokrzywdzony zmarł kilka godzin po opuszczeniu budynku komisariatu. Sprawcy nie sporządzili protokołu z zatrzymania pokrzywdzonego, o co także zostali oskarżeni.

W toku śledztwa wobec obu funkcjonariuszy prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych funkcjonariusza Policji, a początkiem 2016 roku zostali oni zwolnieni ze służby w Policji.

Obaj oskarżeni w toku postępowania przygotowawczego nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i skorzystali z prawa do odmowy składnia wyjaśnień.

Oskarżonym za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group