Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Były mieszkaniec Szczawna–Zdroju zagra dla swojego miasta

Piątek, 10 maja 2019, 6:33
Aktualizacja: 9:29
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Były mieszkaniec Szczawna–Zdroju zagra dla swojego miasta
Fot. organizatorzy
Piotr Dec urodził się i wychował w Szczawnie–Zdroju. Jest zwycięzcą pierwszej nagrody i laureatem wszystkich nagród specjalnych europejskiego konkursu Yamaha Music for Europe (Manchester, 2018), zwycięzcą Londyńskiego Konkursu Solo Instrumentów Dętych(2018), oraz laureatem prestiżowej nagrody R.C. Wyse Bequest.

W czerwcu 2018 roku zadebiutował solo z orkiestrą Milton Keynes City Orchestra, wykonując drugi koncert klarnetowy C.M. von Webera i w tym samy roku wystąpił ponownie w charakterze solisty na deskach Royal Albert Hall w Londynie.

Duet Dec & Lajdorf, w którym koncertuje regularnie z pianistką Edytą Lajdorf od 3 lat, zagrał koncert już dla takich artystów jak Madonna, czy David Beckham.

Wraz z sopranistką Jennifer Coleman, był dwukrotnym finalistą English Song Competition w latach 2018/2017. Dokonał nagrania muzyki współczesnej angielskiej kompozytorki Errollyn Wallen dla radia BBC Radio 3, oraz wystąpił solo w chińskiej telewizji: Chinese Berita Global Television (BGT).

We współpracy z Dr. Caroline Potter z Kingston Uniwersytetu, dokonał światowej premiery nowoodkrytej muzyki Ericka Satie, oraz wykonał kwintet Arthura Somervella w Royal Festival Hall.

Jako artysta solowy miał przyjemność zaprezentowania swoich umiejętności gry na klarnecie w wielu znanych salach koncertowych, do których listy wliczają się: Royal Albert Hall, Narodowa Galeria Sztuki w Londynie, King's Place, St. John's Smith Square, St Martin-in-the-Fields, Southbank Centre, Barbican Centre, St. James's Piccadilly Church, Foundling Museum, Victoria and Albert Museum, Amaryllis Fleming Concert Hall, Dukes Hall, Regents Hall, Hull City Hall, Royal Festival Hall, Pałac Charlottenburg w Berlinie i wiele więcej. Piotr jest absolwentem i stypendystą programu studiów magisterskich w Royal Academy of Music w Londynie, w klasie profesora Marka van de Wiela, oraz Angeli Malsbury.

W 2017 roku ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie w Royal College of Music w Londynie, gdzie szkolił swoje umiejętności gry na klarnecie współczesnym pod kierunkiem Prof. Collin Lawsona, Janet Hilton, Barnaby Robson, oraz studiował klarnet klasyczny i instrumenty dawne z dyrektorem królewskiego kolegium, Prof. Collin Lawson i Dr. hab. Ingrid Pearson. W latach 2013-2018 był stypendystą Worshipful Company of Musicians i Concordia Foundation.

Od 2013 roku Piotr współpracuje ze kompozytorką muzyki współczesnej, Amy Bryce, której utwory zadedykowane Piotrowi wykonali razem na Londyńskim Festiwalu Muzyki Współczesnej(2018), a we wrześniu 2019 wystąpią ponownie razem w Filharmonii w Dreźnie.

Więcej informacji: piotrdec.wix.com/piotrdec

Podczas koncertu w Szczawnie-Zdroju Piotrowi Decowi akompaniować będzie pianista Ashot Babrouski.

Program koncertu:
Claude Debussy: Première Rhapsodie
Francis Poulenc- Sonata,
II. Romanza
Jaka Pucihar: Sonata Nr. 1 (7min)
Camille Saint-Saëns: Sonata, Op. 167
I. Allegretto
II. Allegro animato
III. Lento
IV. Molto allegro
Malcolm Arnold: Sonatina
I. Allegro con brio
II. Andantino
III. Furioso
Michele Mangani - Romanza

Twoja reakcja na artykuł?

19
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group