Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 2600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Były skazaniec podszył się pod policjanta i wsadził sobie do ust...

Piątek, 8 kwietnia 2011, 7:47
Aktualizacja: 8:30
Autor: KO
Wałbrzych: Były skazaniec podszył się pod policjanta i wsadził sobie do ust...
Fot. Wiktor Bąkiewicz
…łup! Bezduszny pięćdziesięciotrzylatek ukradł kobiecie jej całą emeryturę. Zrobił to podając się za funkcjonariusza policji. – Mężczyzna był wcześniej już karany, wiele lat swojego życia spędził w odosobnieniu – mówi nadkomisarz Jerzy Rzymek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Mundurowi z IV komisariatu ustalili i zatrzymali w miejscu zamieszkania mężczyznę, który wcześniej podając się za funkcjonariusza policji okradł sześćdziesięciodwuletnią kobietę. Emerytka wybierała tego dnia pieniądze z bankomatu, co przypadkiem zobaczył były skazaniec.

- Wykorzystał sytuację i poszedł za swoją ofiarą - relacjonuje nadkomisarz Rzymek. - Mężczyzna ukradł całą emeryturę w kwocie 650 złotych. Podczas przeszukania mieszkania 53-latka śledczy znaleźli zaledwie 50 złotych, to funkcjonariuszom nie wystarczyło. Na ślad kolejnych pieniędzy śledczy wpadli podczas rozmowy z podejrzewanym. Okazało się, że ma coś w ustach.

Złodziejaszek ukrył w ustach 350 złotych. Pozostałą kwotę zdążył wydać. Został umieszczony w policyjnym areszcie wałbrzyskiej komendy.

- Teraz w warunkach powrotu do przestępstwa pięćdziesięciotrzyletni wałbrzyszanin może spędzić kolejnych dziesięć lat za więziennymi kratami - mówi nadkomisarz Jerzy Rzymek.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group