Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 1400
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

CBŚ zatrzymało farmaceutę z Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 25 stycznia 2013, 15:30
Aktualizacja: Sobota, 26 stycznia 2013, 7:59
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali farmaceutę z Wałbrzycha podejrzanego o zaopatrywanie innych osób w leki, które wykorzystywane były przy produkcji środków odurzających.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali farmaceutę podejrzanego o zaopatrywanie innych osób w leki, które wykorzystywane były przy produkcji środków odurzających. Mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania.

Sprawa ma związek ze zlikwidowanym w lutym 2012 r. przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego laboratorium narkotykowym w Ząbkowicach Śląskich. Wytwarzane tam wcześniej środki odurzające w postaci metamfetaminy, wprowadzane były do obrotu na obszarze Kotliny Kłodzkiej. Policjanci zatrzymali wówczas cztery osoby, mieszkańców powiatów kłodzkiego i ząbkowickiego, z których w trzech przypadkach sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Zatrzymany farmaceuta usłyszał już zarzut pomocnictwa przy produkcji substancji psychotropowej w znacznej ilości. Czyn, o który jest podejrzany, zagrożony jest karą nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Świdnicy.

źródło:www.policja.pl

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group