Wtorek, 23 czerwca

Celem jest awans do finałów

Audio

Czytaj na głos

Autor: PAW 1 min czytania

Koszykarscy akademicy z PWSZ Wałbrzych wystąpią pod koniec kwietnia w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski. Celem ubiegłorocznych brązowych medalistów jest oczywiście awans do finałów.

Podopieczni Arkadiusza Chlebdy w ubiegłym roku walczyli bardzo dzielnie i ostatecznie w Akademickich Mistrzostwach Polski zostali sklasyfikowani na 3. miejscu w kraju. W tym roku apetyty też są spore. Jednak zanim wałbrzyszanie zagrają w finale, najpierw trzeba wyjść z grupy półfinałowej.
- Będziemy startowali w roli faworyta z uwagi na nasz ubiegłoroczny sukces -mówi trener Arkadiusz Chlebda. – Zespoły koszykarskie na poziomie akademickim prezentują często dobrą grę i nie należy nikogo lekceważyć. Chcemy oczywiście kontynuować passę z ubiegłego roku i grać o najwyższe cele. Skład personalnie nieznacznie się zmienił, ale myślę, że dojście Rafała Glapińskiego znacznie nas wzmocni.

Arkadiusz Chlebda przyznał jednocześnie, że ewentualny awans koszykarzy Górnika Wałbrzych do II ligi, wpłynie pozytywnie na rozwój koszykówki akademickiej, bowiem grając na poziomie II ligi będzie znacznie łatwiej namówić 2-3 koszykarzy do gry w Górniku i jednocześnie kontynuowania nauki w wałbrzyskiej PWSZ.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka