Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2843
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Centkiewiczowie” powitali nowy rok szkolny

Poniedziałek, 3 września 2012, 12:35
Aktualizacja: 16:22
Autor: Karolina Kurban
Wałbrzych: „Centkiewiczowie” powitali nowy rok szkolny
Fot. Karolina Kurban
To już ponad 60 lat, jak uczniowie po raz kolejny powitali nowy rok szkolny w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 im. Aliny i Czesława Centkiewiczów. W tamtym roku szkoła obchodziła swoje 65–lecie. Dziś w nowym składzie przyjęła uczniów zlikwidowanej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12.

- Nie ma starej „piątki” i „dwunastki”. Jesteśmy nową, silną „piątką” z dodatkową kadrą nauczycieli i gronem dzieci. - mówiła Małgorzata Rykowska, dyrektor PSP nr 5. - Około 170 nowych uczniów wita z nami rok szkolny 2012/2013. - dodała dyrektor.

W szkole końcem wakacji rozpoczął się remont, który zakończyć ma się w kwietniu.

- Dzięki pozyskanym funduszom uda nam się sfinalizować remont, który zaczęliśmy w tamtym roku, ale niestety przez brak pieniędzy stanął w miejscu. Końcem kwietnia będziemy cieszyć się z odświeżonej i przyjemnej szkoły. - cieszyła się Małgorzata Rykowska.

Reprezentanci poszczególnych klas otrzymali tarcze i z radością mogą przystąpić do zajęć szkolnych po dwumiesięcznym wypoczynku. O powodzenie w szkole modlili się natomiast podczas mszy w kościele pw. św Franciszka z Asyżu.

- Kto z was chciałby zostać księdzem? Zachęcam do przygotowań podczas zbiórki ministrantów w najbliższą sobotę o godzinie 9.00, dziewczynki natomiast zapraszam do scholi dziecięcej, której próby rozpoczną się również w sobotę o godzinie 17.00. - mówił ksiądz Piotr Kopera, proboszcz parafii.

Nie pozostaje nic innego jak życzyć wszystkim uczniom sukcesów, a nauczycielom i wychowawcom wiele wytrwałości i satysfakcji ze swoich podopiecznych.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group