Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3685
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Centrum Integracji działa

Wtorek, 21 lutego 2023, 7:43
Aktualizacja: 10:55
Autor: red
Wałbrzych: Centrum Integracji działa
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Przy ulicy Słowackiego 26 otwarto Wałbrzyskie Centrum Integracji będące odpowiedzią na potrzeby społeczności ukraińskiej obecnej w naszym mieście.

Jest to wspólna inicjatywa Fundacja Ukraina, Stowarzyszenie "Ukraina-Wałbrzych" Товариство "Україна-Валбжих" oraz Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji we współpracy z wałbrzyskim samorządem.

- Jest to naturalna konsekwencja obecności społeczności ukraińskiej w życiu Wałbrzycha i na lokalnym rynku pracy - komentuje prezydent Roman Szełemej. - Jest to również odpowiedź na bieżące potrzeby tego środowiska w postaci bezpłatnych kursów językowych, doradztwa zawodowego i biznesowego, pomocy w poszukiwaniu pracy i opieki nad dziećmi.
- A wszystko zaczęło się kilka lat temu w RWS Śródmieście u Piotra Kwiatkowskiego i Ryszarda Kozłowskiego - tak powinna się za zacząć ta opowieść, która doprowadziła nas do tego miejsca i wydarzenia. Ogromnego wsparcia udzielili Prezydent Roman Szełemej i wiceprezydent Sylwia Bielawska. Dla mnie jest to miejsce szczególne, bo tam mieściło się moje pierwsze biuro parlamentarne. Niech teraz też dzieją się tam tylko dobre rzeczy - mówi senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Twoja reakcja na artykuł?

2
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
13%
Smuci
2
25%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group