Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3720
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Centrum szczepień gotowe

Poniedziałek, 25 stycznia 2021, 6:47
Aktualizacja: 8:31
Autor: JAZ
Wałbrzych: Centrum szczepień gotowe
Fot. JAZ
Szczepienia przeciwko COViD–19 są w chwili obecnej jednym z największych przedsięwzięć dla władz, zarówno tych krajowych, jak i samorządowych. Chcąc wyjść naprzeciw społeczeństwu, tworzone są specjalne centra szczepień, dzięki czemu będzie możliwe zwiększenie ich częstotliwości.

W Wałbrzychu Centrum Szczepień powstało w Starej Kopalni. Zaadaptowane pomieszczenie posiada znamiona wszelkich udogodnień. Sala posiada dobrą wentylację, możliwość swobodnego poruszania się osób niepełnosprawnych, parking dla samochodów osobowych, bezpośredni kontakt z komunikacją miejską oraz pobliską przychodnią zdrowia. Utworzony punkt ma na celu odciążenie wałbrzyskiego szpitala. Na dzień dzisiejszy miejsce daje możliwość 250 szczepień dziennie. Prezydent Wałbrzycha przygotowuje w ten sposób miejsce dla kolejnego etapu szczepień, nazywanych przez lekarzy szczepieniami populacyjnymi.
- Uznaliśmy, że Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia jest najlepszym miejscem do szczepień populacyjnych. Udało nam się błyskawicznie stworzyć dobrze przygotowany punkt, który na początku swojej działalności będzie mógł zaszczepić 250 osób dziennie – mówi Roman Szełemej.

Prezydent zaznaczył również, że po odpowiednich przygotowaniach liczba ta może zostać zwiększona do nawet 1 tysiąca osób. Stara Kopalnia jest dobrze zlokalizowana i skomunikowana. Łatwo więc jest w to miejsce dojechać. Przeprowadzanie szczepień nie dezorganizuje pracy żadnej placówki medycznej, co w przypadku nasilenia liczby szczepień, mogłoby mieć miejsce w szpitalu.

W wałbrzyskim szpitalu dotychczas udało się zaszczepić blisko 3 tysiące osób. Dyrektor Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego, zaznacza jednak, że miasto otrzymało już pulę 450 szczepionek na dzień. 240 z nich ma zostać wykorzystana w szpitalu tymczasowym, a 210 użytych zostanie w szpitalu węzłowym (Piaskowa Góra). Ze względu na warunki infrastrukturalne, szczepienie w takiej liczbie nie będzie możliwe w dotychczasowych lokalizacjach. Dzięki wspólnym działaniom powstało Centrum Szczepień.

Placówka otwarta będzie przez 7 dni w tygodniu, przez 12 godzin dziennie. W punkcie pracować będzie 5 lekarzy i 10 pielęgniarek. Pacjent zanim zostanie skierowany na szczepienie, będzie musiał przejść odpowiednią weryfikację. Każda osoba musi zabrać ze sobą między innymi listę przyjmowanych leków, informację o ewentualnych schorzeniach zagrażających życiu. Istotne tu będą przede wszystkim leki związane z obniżeniem odporności oraz hamującymi krzepnięcie krwi. Warto również pamiętać, że Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia nie prowadzi zapisów na szczepienia. Te odbywają się według dotychczasowych zasad.

Twoja reakcja na artykuł?

15
60%
Cieszy
5
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
4
16%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group