• Środa, 26 lutego 2020
  • Godz. 15:44
  • Imieniny: Aleksandra, Mirosława
  • Czytających: 2854
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Certyfikat dla NSK

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 9 stycznia 2020, 8:20
Aktualizacja: Piątek, 10 stycznia 2020, 8:50
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Od momentu, w którym w mieście rozpoczęto akcję STOP PLASTIK, dużo mówi się o ekologii i problemach z mentalnością ludzi, których trudno jest przekonać do zmian.

Wzrost cen za wywóz śmieci, za ich utylizację zmusza do zrewidowania swoich poglądów. Najpierw nowe zwyczaje wprowadzono w instytucjach samorządowych. W późniejszym etapie zainspirowano instytucje, których coraz więcej stara się o otrzymanie certyfikatu „Stop Plastik”. Kolejną, jaka dołączyła do programu, okazała się NSK teering Systems Europe.
- Cieszy nas zmiana wśród społeczeństwa. To postępuje, ten oddolny ruch, czyli tak zwanych zwykłych ludzi, pokazuje, że świadomość wśród nas jest coraz większa. W tym konkretnym przypadku inicjatywa wyszła od NSK. Cieszymy się, że mamy kolejną firmę w Wałbrzychu, która chce zadbać o naszą przyszłość – mówi prezydent Roman Szełemej.

Andrzej Gajdziński, dyrektor zakładu NSK Steering Systems Europe w Wałbrzychu, zauważył, że ochrona środowiska jest dla jego firmy bardzo ważnym elementem funkcjonowania.
- Łatwiej nam było wdrożyć program Urzędu Miasta, bo od zawsze dbaliśmy o to, by nie zanieczyszczać środowiska. To jeden z naszych filarów funkcjonowania – mówi dyrektor firmy.

Całość została wdrożona w najbardziej oczywisty sposób. Zaczęło się od wymiany pojemników plastikowych na te wielorazowego użytku. Rozpoczęto wydawanie produktów w pojemnikach biodegradowalnych.
- Udało nam się zlikwidować butelki PET. Zamieniliśmy też materiały z papieru na opakowania takie z trzciny cukrowej. Soki można pobrać bezpośrednio z dystrybutora. Woda jest dostarczana w butelkach szklanych – opowiada Sabina Komanowska, kierownik restauracji pracowniczej w NSK.

Jest więc szansa, że będzie to przykład do naśladowania i kolejne instytucje zaczną dołączać do projektu. Projektu, który powoli zaczyna być po prostu modny.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
60%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Bogdan 9-01-2020 17:13
Współczuję wszystkim w NSK. Uzależnieni od Szełemeja, czy opętani Gretoizmem???
~feniks 10-01-2020 13:52
Teraz, kiedy granice niemieckie sa otwarte dla Ukraincow, beda musieli na strefie zwiekszyc liczbe zatrudnionych wiezniow, zeby utrzymac ten oboz i wyrobic normy.
~Marcin8686 10-01-2020 20:23
Maszyny i automatyzacja w NSK jak z muzeum techniki

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group