Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2737
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Certyfikat dla szkoły

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Niedziela, 27 czerwca 2010, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: red
Fot. organizatorzy
Zespół Szkół Samorządowych w Gorcach otrzymał certyfikat "Zielonej Flagi".

Przedstawcie placówki oświatowej z Gorc mieli okazję odebrać certyfikat podczas IX Ogólnopolskiej Konferencji Szkoły dla Ekorozwoju, która to konferencja odbyła się w Warszawie.

W Polsce 600 szkół jest zaangażowanych w Program Szkoły dla Ekorozwoju. Aż 75 szkół otrzymało międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga potwierdzający zaangażowanie uczniów i nauczycieli w działania proekologiczne. Kolejne 95 szkół wyróżniono krajowym certyfikatem Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej.

„Zielona Flaga" jest tytułem, które nadawane jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco - Schools (www.eco-schools.com). Program Eco-Schools realizowany jest od 1994 roku. Jak na razie uczestniczy w nim około 15.000 szkół z 43 krajów Europy, a także Afryki, Ameryki Płd., Azji i Oceanii. Do tej pory prawie 4.500 szkół uzyskało wyróżnienie - Zieloną Flagę. Eco-Schools - jest programem opartym na Systemach Zarządzania Środowiskowego (EMAS, ISO 14001) polegającym na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami (w tym recyklingu) w szkołach i ich otoczeniu.

W Zespole Szkół Samorządowych w Gorcach koordynatorem ekologicznych działań jest Anna Kogut.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group