Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 2805
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Chcą budować basen

Czwartek, 25 lutego 2021, 11:47
Aktualizacja: 12:08
Autor: PAW
Wałbrzych: Chcą budować basen
Fot. Roman Szełemej/facebook
Wszystko wskazuje na to, że Letni Park Wodny w Wałbrzychu jednak powstanie.

- Wybudujemy Letni Park Wodny przy Aqua Zdroju. Inwestycja realizowana będzie w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, a szacunkowy koszt samych nakładów inwestycyjnych to ok 35 mln zł brutto. Aktualnie jesteśmy na ukończeniu pierwszego etapu procedury, tj. opracowania Oceny Efektywności przedsięwzięcia. Kolejnym krokiem będzie zaproszenie do dialogu konkurencyjnego potencjalnych Partnerów Prywatnych - informuje prezydent Roman Szełemej.

Projektu PPP „baseny i pływalnie” to trudny i skomplikowany projekt. Porozumienie jest efektem warsztatów zorganizowanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w Jachrance w dniach 10-11 grudnia 2018 roku pn. „PPP Pakietowe”, w ramach których utworzyły się grupy miast rozważające realizację podobnego rodzaju inwestycji infrastrukturalnych w formule PPP. Przez cały okres realizacji Porozumienia, MIiR zapewni ekspertów, którzy będą opracowywać niezbędne dokumenty oraz doradzać w całym procesie zmierzającym do wybudowania obiektów sportowych w formule PPP. Warunkiem uzyskania wsparcia doradczego ze strony MIiR było podjęcie uchwały Rady Miasta oraz podpisanie Porozumienia między gminami wchodzącymi w skład „pakietu”. Wsparcie doradcze w 90% jest finansowane przez MIiR, a w 10% przez członków Porozumienia. W ramach Porozumienia docelowo mają powstać dwa obiekty sportowe: baseny lub kryte pływalnie w gminach Wałbrzych i Lubliniec.

Liderem Porozumienia jest Gmina Wałbrzych, której zadaniem będzie koordynowanie prac na każdym etapie realizacji Porozumienia oraz współpraca z ekspertami zapewnionymi przez MIiR w ramach udzielonego wsparcia doradczego. Realizacja niniejszego Porozumienia jest dużą szansą na efektywną budowę potrzebnej infrastruktury sportowej z wykorzystaniem kapitału prywatnego.

Twoja reakcja na artykuł?

37
46%
Cieszy
13
16%
Hahaha
2
2%
Nudzi
1
1%
Smuci
5
6%
Złości
23
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group