Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 4756
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Chcą muzycznego skweru

Czwartek, 1 września 2022, 11:41
Aktualizacja: 11:43
Autor: red
Wałbrzych: Chcą muzycznego skweru
Fot. WOK Wałbrzych
Takiego placu zabaw, miejsca relaksu i przede wszystkim rozwijania pasji muzycznych w Wałbrzychu jeszcze nie ma. Muzyczny Skwer, projekt numer „6” na liście projektów Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 może powstać na zapomnianym skwerze przy ulicy Piętnastolecia w sąsiedztwie Zespołu Szkół Muzycznych. Autorzy zdradzają swoją wizję Muzycznego Skweru.

Muzyczny Skwer może powstać na obecnym, nieco zapomnianym już skwerze u zbiegu ulic Prymasa Stefa Wyszyńskiego i Piętnastolecia. To miejsce, które łączy Starą Piaskową Górę z Piaskową Górą.

– Miejsce nie jest przypadkowe. Obok jest Zespół Szkół Muzycznych imienia Stanisława Moniuszki. Obok jest parafia, której także towarzyszy muzyka. Niedaleko znajduje się mural „Siwego”, postaci bardzo znanej w Wałbrzychu i związanej z muzyką. Na Starej Piaskowej Górze wychował się także Patrycjusz Kochanowski, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać – mówi Michał Gnacy, współautor projektu numer „6” – Muzyczny Skwer.

Projekt numer „6” – Muzyczny Skwer zakłada przede wszystkim montaż kilkunastu urządzeń muzycznych. To niewielkie, służące do zabawy i edukacji instalacje, z których mogą korzystać dzieci.

Na Muzycznym Skwerze ma pojawić się także niewielka scena, która pozwoliła by na organizację okazjonalnych, kameralnych koncertów. Projekt numer „6” Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego zakłada także rewitalizację alejek, oświetlenia skweru przy ulicy Piętnastolecia i montaż dodatkowych ławek, czy drewnianych leżaków. W tym miejscu dalej będzie się znajdował także tradycyjny plac zabaw z piaskownicą, zjeżdżalnią czy huśtawkami.

– Zależy nam na tym, aby to miejsce odnowić, aby Muzyczny Skwer stał się miejscem przyjaznym dla dzieci, młodzieży, rodzin. Wychowywałam się w okolicy, nie pamiętam by kiedykolwiek w ciągu ostatnich trzydziestu lat to miejsce było w znaczący sposób odnawiane – mówi Agnieszka Szuba, współautorka projektu numer „6” – Muzyczny Skwer.

Autorzy projektu podkreślają, że takiego placu zabaw w Wałbrzychu dziś nie ma i to dobry moment, by pojawiło się pierwsze takie, tematyczne miejsce.

– Takie miejsca, w których można rozwijać swoje pasje i można się zrelaksować są potrzebne, i ten Muzyczny Skwer, który mógłby dzięki Państwu powstać na Piaskowej Górze pełniłby taką rolę – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, który zaangażował się w promowanie projektu numer „6” Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 – Muzyczny Skwer.

Muzyczny Skwer na Piaskowej Górze ma być miejscem, które będzie służyć przede wszystkim okolicznym mieszkańcom, przedszkolakom, uczniom szkół, ale także uczestnikom warsztatów organizowanych przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury, organizacje pozarządowe czy wszystkim tym, którzy kochają muzykę i szukają miejsca do relaksu.

Głosowanie na projektu w ramach WBO 2023 rozpoczyna się 1 września i potrwa do końca miesiąca. Osoby, które z różnych względów mają problemy z oddaniem swojego głosu mogą odwiedzić Wałbrzyski Ośrodek Kultury na Piaskowej Górze czy w Starej Kopalni. Tam pracownicy ośrodka podpowiedzą, jak oddać głos.

Postaw na „6”! Głosuj na Muzyczny Skwer na Piaskowej Górze!

Twoja reakcja na artykuł?

9
56%
Cieszy
4
25%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group