Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3968
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Chcą odwołania Starosty

Środa, 27 marca 2019, 13:09
Aktualizacja: Czwartek, 28 marca 2019, 13:40
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Chcą odwołania Starosty
Fot. Robert Bajek
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu odbyła się dzisiaj konferencja prasowa, dotycząca wniosku o odwołanie Krzysztofa Kwiatkowskiego z funkcji Starosty Powiatu Wałbrzyskiego.

Pod złożonym dzisiaj wnioskiem o odwołanie Krzysztofa Kwiatkowskiego z funkcji Starosty Powiatu Wałbrzyskiego podpisało się ośmiu radnych z klubu "Dialog Współpraca Działanie". Jako powód radni podali sposób zarządzania Powiatem Wałbrzyskim. Radni powoływali się również na list, który podpisało czterech wójtów i burmistrzów z terenu Powiatu Wałbrzyskiego, w którym to liście włodarze zwracają uwagę na brak współpracy, brak wsłuchiwania się w potrzeby poszczególnych gmin i brak uwzględnienia wniosków płynących z gmin w budżecie powiatowym. Radni zwracali też uwagę na największe w historii Powiatu Wałbrzyskiego wydatki na administrację. O szczegółach mówił Radny Rady Powiatu Wałbrzyskiego Jarosław Buzarewicz:

- Ośmiu radnych Powiatu Wałbrzyskiego składa dziś wniosek o odwołanie z funkcji Starosty Powiatu Wałbrzyskiego pana Krzysztofa Kwiatkowskiego. Są to radni, którzy zostali wybrani z Komitetu Wyborczego Wyborców z poparciem Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja. Ja tylko przypomnę, że nasz Komitet ma największą ilość radnych, uzyskaliśmy najwięcej głosów, mamy pełny mandat zaufania mieszkańców. Wniosek składamy dlatego, że nie ma współpracy między Zarządem a naszym Klubem, pomiędzy Zarządem a częścią włodarzy gmin Powiatu Wałbrzyskiego. Mówimy o niesłuchaniu, nieakceptowaniu naszych wniosków, nie uwzględnianiu ich w budżecie na rok 2019. Złożyliśmy kilkadziesiąt wniosków. Nie otrzymujemy merytorycznych odpowiedzi na zgłaszane przez nas interpelacje. Nie otrzymujemy odpowiedzi na zgłaszane wnioski. Nie godzimy się również na to, na co zwracają uwagę włodarze czterech gmin Powiatu Wałbrzyskiego, czyli na stosowanie w przestrzeni publicznej mowy nienawiści, pogardy - te słowa kieruje Starosta Powiatu Wałbrzyskiego pan Krzysztof Kwiatkowski. Chciałbym również zwrócić uwagę na wzrost środków, które w tym roku są przeznaczone na administrację. To jest rekordowa kwota ponad 9 600 000 złotych. Cztery lata temu wydatki na administrację były rzędu 6 500 000 złotych. Na to się nie godzimy.

Wniosek dzisiaj został przez radnych złożony i po upływie 30 dni musi, zgodnie z procedurą, zostać poddany pod głosowanie.

Twoja reakcja na artykuł?

43
56%
Cieszy
1
1%
Hahaha
7
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
24
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (58) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group