Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4142
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Chcą ratować wieżę

Wtorek, 14 listopada 2023, 8:41
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Chcą ratować wieżę
Fot. użyczone
Bożenna Biskupska i Zuzanna Fogtt czyli Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ w Sokołowsku rusza z kolejną inicjatywą. Piękna wieża sanatorium dr. Brehmera potrzebuje ratunku! W związku z tym uruchomiono zbiórkę na zrzutka.pl Dla darczyńców przygotowano wiele ciekawych i zaskakujących nagród.
- Wierzymy, że uda się zebrać fundusze na remont. Wspierajcie, udostępniajcie. Potrzebujemy Waszej pomocy! - informują inicjatorki przedsięwzięcia.

https://zrzutka.pl/3gjkeu

Na Zrzutce nie brakuje projektów dotyczących renowacji zabytkowych obiektów, organizacji wyjątkowych wydarzeń kulturalnych czy wsparcia działań artystycznych. Ten projekt jest wyjątkowy, bo dotyczy jednocześnie wszystkich tych trzech obszarów.

Od 15 lat w otoczeniu i przestrzeniach historycznej budowli co roku odbywały się liczne wydarzenia, w których wiele osób miało okazję uczestniczyć. Festiwal Sanatorium Dźwięku, Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski, Konteksty czy Góry Literatury w bieżącym roku miały mocno ograniczoną przestrzeń.

Oderwane fragmenty uszkodzonej wieży przebiły dach w części budynku eliminując z użytku dwie sale. Naprawa wieży to koszt ponad 280 tys. zł. Prace wymagają skomplikowanych prac budowlanych. Każda, nawet drobna dotacja, pomoże w likwidacji zagrożenia.

- Dla Darczyńców przygotowaliśmy inspirujące nagrody. Będą się także stale pojawiały atrakcyjne aukcje, zachęcamy więc abyście zaglądali na zrzutkę regularnie. Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy wkrótce będziemy mogli ponownie spotkać się z Wami w sanatorium na kolejnych artystycznych wydarzeniach w niezwykłym otoczeniu - mówią inicjatorki.

Twoja reakcja na artykuł?

7
28%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
2
8%
Smuci
2
8%
Złości
12
48%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group