Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4278
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Dziećmorowice: Chciał podpalić żonę

Środa, 23 września 2009, 1:07
Aktualizacja: 1:09
Autor: PW
Zdesperowany 47–letni mieszkaniec Dziećmorowic podczas domowej awantury wpadł w szał i zagroził podpaleniem żony i własnego mieszkania. Na szczęście policjanci i straż pożarna opanowały sytuację i obyło się bez ofiar w ludziach i strat materialnych.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. W jednym z budynków przy ulicy Bystrzyckiej w Dziećmorowicach podczas domowej awantury 47-letni mężczyzna pokłócił się z żoną. Zagroził, że podpali kobietę. Ta przestraszyła się gróźb męża uciekła z mieszkania. O całym zdarzeniu poinformowała policję.

47-latek tymczasem poszedł do garażu po benzynę i rozlał paliwo po całym mieszkaniu. Policjanci zjawili się na miejscu już po paru minutach. Po wejściu do mieszkania funkcjonariusze zobaczyli porozlewaną benzynę, ale nikogo w domu nie zastali. Na miejsce przyjechali również strażacy, którzy opanowali sytuację. Policjanci wyprowadzili z bloku pozostałych lokatorów.

Władze samorządowe Walimia zapewniły ewakuowanym mieszkańcom zastępcze lokale do czasu wywietrzenia rozlanej benzyny. Tymczasem policjanci zatrzymali 47-latka.

Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował wobec niego areszt na okres 3 miesięcy. Teraz za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi mieszkańcowi Dziećmorowic grozi nawet 10-letni pobyt za kratami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group