Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 4230
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Chciał popełnić samobójstwo

Czwartek, 10 lutego 2022, 11:32
Aktualizacja: 14:03
Autor: red
Wałbrzych: Chciał popełnić samobójstwo
Fot. KMP Wałbrzych
Dzięki szybkim działaniom wałbrzyskich policjantów wczoraj w nocy uratowane zostało życie zdesperowanego mężczyzny, który próbował popełnić samobójstwo.

Mężczyzna około godziny trzeciej w nocy sam zadzwonił na numer alarmowy i powiadomił, że zamierza popełnić samobójstwo, jednak nie chciał przekazać gdzie się znajduje. Dyżurny pierwszego komisariatu, który otrzymał takie informacje, szybko dokonał ustaleń i wysłał w wytypowane miejsca będące w służbie patrole prewencji i ruchu drogowego z miejscowych komisariatów oraz wałbrzyskiej komendy. Wspólne działania już po godzinie doprowadziły do odnalezienia mężczyzny w rejonie ul. Prostopadłej.

Sznur był zawieszony na gałęzi, a 25-latek miał założoną na szyi pętle. Funkcjonariusze wiedzieli, że trzeba działać szybko. Jeden z policjantów ruchu drogowego zaczął więc rozmawiać z desperatem. Ostatecznie po krótkich negocjacjach młody wałbrzyszanin zdecydował się na pójście z mundurowymi, którzy niezwłocznie odcięli sznur od gałęzi i zdjęli go z szyi mężczyzny.

Policjanci udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej i ostatecznie przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który to przewiózł zdesperowanego 25-latka do szpitala, gdzie udzielona została mu dalsza pomoc. Niestety wałbrzyszanin znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Najważniejsze jednak, że cala historia zakończyła się pozytywnie, a wałbrzyscy policjanci po raz kolejny dzięki pracy zespołowej, szybkim i sprawnym działaniom uratowali ludzkie życie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
10%
Cieszy
5
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
15%
Smuci
0
0%
Złości
10
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group