Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6283
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Chciał skoczyć z 3 piętra

Środa, 4 maja 2022, 7:38
Aktualizacja: 10:11
Autor: red
Wałbrzych: Chciał skoczyć z 3 piętra
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu uratowali niedoszłego samobójcę. 35–latek chciał odebrać sobie życie skacząc z trzeciego piętra.

Interwencja przeprowadzona przez policjantów z „dwójki” post. Nikolę Matusiak i post. Rafała Bolka doprowadziła do uratowania ludzkiego życia.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które w minioną niedzielę o godzinie 3:00 w nocy odebrał dyżurny z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu. Wynikało z niego, że 35-letni wałbrzyszanin wyszedł z domu i chce targnąć się na własne życie. Matka mężczyzny prosiła o jak najszybszą pomoc w odnalezieniu syna.

Pod wskazany adres skierowany został natychmiast patrol z „dwójki”, który dokonał penetracji pobliskiego terenu za mężczyzną, jednak bezskutecznie. Mundurowi ponownie zjawili się w miejscu zamieszkania 35-latka, gdzie w rozmowie z matką ustalili, iż syn wrócił do domu i jest u siebie w pokoju. Gdy mężczyzna zorientował się, że w mieszaniu są policjanci, zabarykadował drzwi do pokoju. Stróże prawa próbowali negocjować z desperatem, ale ten nie pozwolił im się zbliżyć, zagrażając skokiem z balkonu.

W pewnym momencie mężczyzna oświadczył, że otworzy drzwi, a policjanci mają tylko 5 sekund, żeby zareagować. Gdy mundurowi usłyszeli odgłos przekręcającego się zamka w drzwiach, natychmiast wbiegli do pokoju. Liczyły się ułamki sekund. Policjant bez wahania złapał mężczyznę, który połową swojego ciała był już za barierkami balkonu i dynamicznym ruchem wciągnął go do mieszkania. Mężczyzna jednak nie odpuszczał i zaczął się wyrywać policjantowi, krzycząc, że chce ze sobą skończyć. Funkcjonariusze zmuszeni byli do założenia desperatowi kajdanek, które ostatecznie uspokoiły mężczyznę.

Po chwili w mieszkaniu zjawili się ratownicy medyczni, którzy podjęli decyzję o poddaniu mężczyzny niezbędnym badaniom. Okazało się, że był on nietrzeźwy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
8
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
9
41%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group