Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4078
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Chińskie klimaty w bibliotece

Poniedziałek, 9 października 2017, 9:40
Aktualizacja: 9:44
Autor: red
Wałbrzych: Chińskie klimaty w bibliotece
Fot. organizatorzy
Biblioteka pod Atlantami zaprasza do filii nr 7 na Piaskowej Górze, gdzie 17 października o godzinie 17.00 odbędzie się "Chiński Dzień w Bibliotece".

Zacznie się on o godz. 9.00 spotkaniem „Smok jako symbol Chin" dla dzieci z klas pierwszych szkoły podstawowej. Podczas zajęć dzieci wysłuchają legend dotyczących smoków z różnych regionów Azji, przede wszystkim o smokach z Chin, ale także Tajlandii i Wietnamu. Na koniec zajęć dzieci wezmą udział w konkursie w przekładaniu fasolek pałeczkami i wykonają smocze origami.

O 11.00 młodzież licealna obejrzy film „National Geographic: Jedwabny szlak" z serii „Poszukiwacze skarbów".

Gwoździem programu będzie koncert muzyki chińskiej który rozpocznie się o godz. 17.00. Artystka Chóru Filharmonii Łódzkiej Anna Krysztofiak wykona utwory chińskiej muzyki klasycznej i ludowej na tradycyjnych instrumentach takich jak: guzheng, erhu, zhonghu i hulusi, a także zaśpiewa po chińsku, wykorzystujący oryginalną technikę wokalną.

Kolejnym elementem spotkania będzie pokaz parzenia herbaty w stylu gongfu cha z muzyką na cytrze oraz degustacja chińskiej herbaty.

Wydarzenie zorganizowane jest w ramach projektu „Klimaty Azji, czyli nic nie zdarza się przypadkiem".

Anna Krysztofiak jest artystką Filharmonii Łódzkiej, historykiem sztuki oraz doktorantką w Zakładzie Azji Wschodniej Uniwersytetu Łódzkiego. Oprócz śpiewu, uprawia muzykę na wielu instrumentach barokowych: organach, wirginale, klawikordzie, violi da gamba oraz na szeregu instrumentów chińskich: erhu, zhonghu, hulusi, bawu, erxian, sanxian i nan pipie oraz guzhengu. Jako jedna z nielicznych nie-chińczyków na świecie grywa muzykę Nanyin (Nanguan). Spotkała się z większością liczących się muzyków Nanyin (Nanguan) w Tajwanie, między innymi ze słynną Wang Xinxin, która zgodziła się być jej nauczycielką. Anna Krysztofiak jako jedna z zaledwie dwóch osób w Polsce gra na japońskim yakumogoto. Kształciła się muzycznie na kursach mistrzowskich m.in.u Olgi Pasiecznik, Nicolas'a Parle, Marc'a Caudle, Marka Toporowskiego, Kyoko Kubota, a także u nauczycieli w Quanzhou i Tajpej. Odbywała praktykę w budownictwie organowym w pracowni organmistrzowskiej Patricka Collon'a w Brukseli. W jej dorobku znajduje się wiele koncertów w kraju i za granicą (Belgia, Holandia, Luksemburg, Tajwan), m.in. występowała jako solista z The Harp Consort i Andrew Lawrence-King.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group