Środa, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 3613
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Chopin też był dzieckiem

Czwartek, 18 marca 2010, 15:33
Aktualizacja: 15:34
Autor: red
Wałbrzych: Chopin też był dzieckiem
Fot. red
Niezwykle interesujący koncert przygotował – jak na rok chopinowski przystało – Zespół Szkół Muzycznych w Wałbrzychu.

Hołd wielkiemu kompozytorowi oddają uczniowie. Koncert jest zatytułowany „Dzieci – Chopinowi”. Zawiera najwcześniejsze utwory artysty, jest uzupełniony o opowieść o dzieciństwie małego Frycka, a szkolni artyści zasiadają przy fortepianie ubrani w stroje z tamtej epoki. Autorami scenariusza tego spektaklu są nauczyciele muzyki z sekcji instrumentów klawiszowych, pracujący pod kierunkiem Grażyny Zięby.
- Koncert znakomicie oddaje atmosferę dzieciństwa wielkiego kompozytora, przybliża uczniom jego postać, dzieci przekonują się, że był takim samym chłopcem, jak oni, tylko może trochę bardziej utalentowanym – mówi dyrektor szkoły, Krzysztof Brenk.

Premiera widowiska miała miejsce w szkole, a w najbliższą niedzielę będą mogli je obejrzeć wszyscy zainteresowani. Zostanie zaprezentowane w ramach Filharmonii Familijnej. Początek o godzinie 17.00, ceny biletów 10 i 20 zł.
- Zachęcam, aby przyprowadzić dzieci. Z pewnością wiele zapamiętają, a być może obudzi się w nich potrzeba słuchania muzyki Chopina – mówi dyrektor.

Muzyka Chopina będzie obecna w Filharmonii Sudeckiej niemal na każdym kolejnym koncercie, aż do końca roku. Już 26 marca będzie można posłuchać rzadko wykonywanych pieśni, w kwietniu wystąpią pianiści, Marian Sobula i doskonale znana wałbrzyszanom japońska artystka Atsuko Seta. Dwa koncerty z Chopinem w tle, także w maju. Po wakacjach chopinowska muzyka zabrzmi ponownie.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group