Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3483
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Struga: Chwaliszów górą!

Sobota, 23 maja 2009, 23:07
Aktualizacja: 23:10
Autor: szela
Struga: Chwaliszów górą!
Fot. szela
Wiedzy godnej słynnego teleturnieju „Wielka Gra” wymagał pierwszy etap turnieju wsi z gminy Stare Bogaczowice.

Uczestnicy nie tylko musieli znać odpowiedzi na niezwykle trudne pytania. Aby wygrać, niezbędne okazały się także zdolności aktorskie. Po wielu emocjonujących rozgrywkach zwyciężyła drużyna z Chwaliszowa. Przybliżyła się tym samym do konkretnej nagrody w wysokości 800 zł, którą otrzyma zdobywca największej liczby punktów w obu etapach rozgrywek.

Kolejne starcie na boisku w Starych Bogaczowicach 13 czerwca. Pierwszy etap Tunieju Gmin tym razem organizowała Struga. Sołtys Mirosława Skarżyńska znalazła znakomitego pomocnika w osobie własnego syna Daniela, który przygotował pytania i cały scenariusz rozgrywek.

Zawodnicy musieli znać nie tylko nazwy polskich województw, ale też wiedzieć jaką nazwę dopasować do rysunku przedstawiciela gatunku kotów, poprawić list rojący się od błędów ortograficznych oraz wykazać się znajomością polskich przysłów. Jedna z części konkursu do łez rozbawiła licznie zgromadzonych kibiców. Zadaniem zawodników było przedstawienie przy pomocy gestów i mimiki określonego tytułu filmu, a drużyny – odgadnięcie tego tytułu. O tym, jak trudne to było zadanie świadczy fakt, że z kilkunastu propozycji, odgadnięto nieliczne. Ale zabawa przy pantomimie na temat „Seksmisji”, „Gladiatora”, czy „Piratów z Karaibów” była przednia.

Na zakończenie zawodnicy zostali wzięci w prawdziwie krzyżowy ogień pytań, a do prawidłowych odpowiedzi potrzebna była nie tylko dogłębna wiedza z różnych dziedzin, ale także szybki refleks. Drużyny jednak sprostały tym zadaniom, a ostatecznie kolejność miejsc przedstawia się następująco: kolejne miejsce po zwycięzcach zajęła drużyna ze Strugi, na trzecim uplasował się Lubomin, a na następnych Stare Bogaczowice, Gostków i Cieszów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group