Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4399
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Ciągnie ich za kierownicę

Poniedziałek, 23 sierpnia 2021, 7:26
Aktualizacja: 10:08
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Ciągnie ich za kierownicę
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali czterech kierujących, którzy w ogóle nie powinni wsiąść za kierownicę auta. Trzech z nich miało wydany sądowy zakaz kierowania pojazdami, a czwarty prowadził samochód pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Pierwszy ze skrajnie nieodpowiedzialnych kierujących został zatrzymany przez policjantów wałbrzyskiej prewencji w piątek o godzinie 02:45 na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha poruszał się samochodem osobowym pomimo posiadania, wydanego w zeszłym roku przez sąd, zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Tego samego dnia chwilę po godzinie 16:00 na ul Wańkowicza w Wałbrzychu w ręce funkcjonariuszy z drogówki wpadał 41-letni wałbrzyszanin. Podczas kontroli okazało się, że kierujący prowadził pojazd mając cofnięte uprawnienia do kierowania.

Kolejni niebezpieczni kierowcy wpadli w ręce funkcjonariuszy w minioną sobotę. Pierwszy z nich został zatrzymany po godzinie 02:00 w Jabłowie na ul Głównej przez policjantów z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. 30-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Kilka godzin później w Wałbrzychu policjanci wałbrzyskiej drogówki sprawdzili wymagane uprawnienia u 46-letniego mieszkańca naszego miasta. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna jechał nim mając również orzeczony przez sąd dożywotni zakazu kierowania pojazdami. Dodatkowo posiadał decyzje o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Przypominamy! Za jazdę pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami można trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czekają także wysokie grzywny. Należy również pamiętać, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a przez sąd wydawany jest wówczas obligatoryjnie zakaz kierowania pojazdami. Jeśli taka osoba nadal będzie prowadzić, może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo ma możliwość zastosowania kary dożywotniego zakazu kierowania pojazdami.

Twoja reakcja na artykuł?

1
33%
Cieszy
1
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group