Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3293
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ciało i glina w Muzeum w Wałbrzychu

Wtorek, 20 września 2011, 6:12
Aktualizacja: 6:45
Autor: Sven
Wałbrzych: Ciało i glina w Muzeum w Wałbrzychu
Fot. Sven
Przez wiele lat zajmowała się ceramiką, ale także fotografia była jej pasją. W końcu połączyła obydwa zainteresowania. Efekt jej pracy można oglądać w Wałbrzychu.

W Muzeum w Wałbrzychu można oglądać wystawę fotografii australijskiej artystki – ceramika i fotografa - Lucille Nobleza.

- Od czterdziestu lat zajmuję się ceramika i fotografią. Obydwa zajęcia zawsze sprawiały mi wielką radość. Postanowiłam je połączyć. Ceramików, których spotykałam na swojej drodze prosiłam, by zrobili coś z gliny, jakiegoś małego obiektu, który mówiłby coś o nich. Chodziło o to, by zebrać w jedno glinę, ciało i duszę tych ludzi – opowiadała o swoim pomyśle artystka.

Na wernisażu obecna była także Monika Patuszyńska – Prezydent Międzynarodowego Sympozjum Ceramiki „Porcelana inaczej”. W piątek, 30 września, w Muzeum w Wałbrzychu odbędzie się XXXV wernisaż wystawy „Porcelana inaczej”. Wystawa będzie podsumowaniem pracy artystów ceramików, którzy w tych dniach, w ramach sympozjum tworzą swoje dzieła w Wałbrzychu i okolicy.

Wystawę prac Lucille Nobleza można oglądać do 30 września.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group