Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2324
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Cicha Noc, Święta Noc" w wałbrzyskich kościołach

Niedziela, 8 stycznia 2017, 6:47
Aktualizacja: 9:01
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Cicha Noc, Święta Noc" w wałbrzyskich kościołach
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w kościele pw. Św. Aniołów Stróżów i w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Wałbrzychu odbyły się koncerty kolęd – "Cicha Noc, Święta Noc", podczas których zabrzmiały zarówno Polskie jak i Niemieckie kolędy i pastorałki.

W koncertach udział wzięły dwa chóry: działający przy Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Św. w Wałbrzychu chór "Millenium", prowadzony przez Małgorzatę Wiłkomirską - organizatorkę corocznego kolędowania i chór "Freundschaft", reprezentujący Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Wałbrzychu. W koncercie miał też wziąć udział Czeski chór "Kantilena" z Hradec Kralove, ale niestety z przyczyn niezależnych nie mógł dotrzeć do Wałbrzycha na wspólne kolędowanie.

Warto zaznaczyć, że w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. co roku odbywa się koncert kolęd, organizowany przez Małgorzatę Wiłkomirską, natomiast w kościele pw. Św. Aniołów Stróżów koncert taki zorganizowano po raz pierwszy, ale jak zapewniła Krystyna Olanin - wałbrzyska Radna, inicjatorka koncertu w tym właśnie kościele, wspólne kolędowanie stanie się tam wydarzeniem cyklicznym.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group