Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1984
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ciekawe rozstrzygnięcia u koszykarzy amatorów

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 22 lutego 2018, 14:13
Aktualizacja: 14:17
Autor: PAW
Do końca rundy zasadniczej pozostało nam 3 kolejki.

Aktualnym liderem w tabeli jest Basket Śródmieście, ubiegłoroczny triumfator WALK. Od początku rozgrywek nie wydawało się, że ta edycja będzie kontynuacją dzieła (Mistrzostwa) z ubiegłego roku. Dwie porażki w otwierających kolejkach oraz wyrównany mecz z borykającymi się problemami kadrowymi AluFastem nie napawały optymizmem w rozkręcającym się sezonie. W myśl hasła „nie lekceważ serca mistrza” - Basket rozkręcił się i od tego momentu kontynuuje zwycięską passę wskakując na fotel lidera.

Punkt mniej w tabeli ma Faurecia. Tak jest Faurecia... po dość chudych latach w tej ekipie świeci słońce i wszystko na to wskazuje, że szybko nie zgaśnie. Przyjemnie dla oka grająca drużyna, która ma w zasadzie wszystko, aby powalczyć o „Misia” WALK 2018. Liderem punktowym tej ekipy jest Mateusz Pilarczyk, na co dzień występujący w 3-ligowym MKS Mazbud Szczawno Zdrój, który daje średnio ponad 14 punktów na mecz. Mądra gra oraz wsparcie na desce pozwala na oddawanie rzutów zza łuku. Drużyna w całej stawce, ma najlepszy wskaźnik procentowo trafionych „trójek” - blisko 35%. Czeka ich jeszcze ważne spotkanie z Basketem Śródmieście, które może okazać się kluczowe w walce o „pole position”.

Trzecie miejsce przypada Partners Nieruchomości, którzy są w wyraźnym kryzysie notując 3 porażki z rzędu. W ostatnim spotkaniu ulegli Konsorcjum grając w zasadzie w pełni składzie. Dołek jest, już nie dominują tak jak w pierwszej rundzie. Przed nimi jeszcze ważny mecz z Basketem Śródmieście, który może się okazać kluczowy w ostatecznym rozrachunku.

Ekipą, z takim samym bilansem punktowym co Partners, są wyżej wspomniani Nieuchwytni Konsorcjum Serwisowe. Oni także grają ostatnio nierówno. Jeśli są w okrojonym składzie zdarzają się porażki jak dwie kolejki temu z Drink Teamem, jeśli skład jest pełny ogrywają najlepszych – patrz Partners. Ich największą bronią są rzuty za 3 punkty, średnio oddają jako drużyna 30 prób. Niekwestionowanym liderem w tej klasyfikacji jest kapitan Michał Kierczyński. Do końca rundy maja nieco łatwiejszy terminarz niż czub tabeli. Grają z niżej notowanymi rywalami, co może ich wywindować w górę klasyfikacji ogólnej.

Przedstawione drużyny to czołówka ligi, do tego grona puka jeszcze Drink Team, który ma szansę na wejście do najlepszych. Labo-Dent już raczej musi pogodzić się z graniem w Play Off z pozycji „Kopciuszka”. Wałbrzych Dla Was oraz AluFast podzielą los 7 i 8 miejsca.

Najbliższa kolejka już w niedzielę (25.02.2018):

Hala Wałbrzyskich Mistrzów ul. Wysockiego

14:00 Partners Nieruchomości – AluFast

15:00 Labo-Dent – Faurecia

16:00 Drink Team – Basket Śródmieście

17:00 Wałbrzych Dla Was – Nieuchwytni Konsorcjum Serwisowe

Więcej informacji na www.walk.ligspace.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group