Środa, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 2218
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ciekawy koncert na koniec festiwalu

Wiadomości: REGION, Szczawno-Zdrój
Niedziela, 1 sierpnia 2010, 13:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 sierpnia 2010, 7:54
Autor: Sven
Finałowy koncert cieszył się dużym zainteresowaniem
Fot. Krzysztof Żarkowski
W sobotni wieczór, finałowym koncertem zakończył się VII Sudecki Festiwal Muzyczny. Impreza ma już swoją tradycję, choć w Szczawnie – Zdroju zorganizowana została dopiero po raz drugi. Pierwszych pięć edycji odbyło się w Karpaczu.

Od 22 do 31 lipca odbyło się sześć bardzo różnych koncertów. Usłyszeliśmy arie operowe i operetkowe, utwory musicalowe, piosenki Kabaretu Starszych Panów i popisy instrumentalne. Festiwal połączony był z warsztatami przeznaczonymi dla młodych śpiewaków i artystów estradowych – uczniów i studentów szkół muzycznych, którzy mimo wakacji chcieli podnosić swoje umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów, między innymi: Izabelli Jerzowskiej z PWST we Wrocławiu i Eugeniusza Sąsiadka z Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Sobotni koncert był swoistym sprawdzianem tego, czego nauczyli się uczestnicy warsztatów. Naszym zdaniem – bardzo udanym i zabawnym. Publiczność, która wypełniła salę Teatru Zdrojowego do ostatniego miejsca, usłyszała arie, piosenki musicalowe i kabaretowe. Każdy występ był jakby odrębnym przedstawieniem, ale wszystko układało się w logiczną całość i przebiegało w żywym tempie. Zgromadzeni widzowie gromkimi oklaskami podziękowali młodym artystom i ich nauczycielom.

Następny festiwal znowu za rok.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group