Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4316
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Cierpią drobni przedsiębiorcy

Sobota, 15 stycznia 2022, 6:32
Autor: PAW
Wałbrzych: Cierpią drobni przedsiębiorcy
Fot. red
Budowa obwodnicy Wałbrzycha dla niektórych drobnych przedsiębiorców jest utrapieniem, bowiem z powodu zamknięcia częsci ulic na czas trwania budowy, niektórzy z tych przedsiębiorców musieli zamknąć swoją działalność.

Tak jest m.in. w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą na ulicy Nowy Świat czy Konopnickiej. Kiedy więc nastąpi ponowne otwarcie ulicy Konopnickiej i uruchomienie usytuowanych tam przystanków?

- Apelowaliśmy do Budimexu o ten krótki odcinek ulicy Konopnickiej, by uruchomić tam przejazd. Ten odcinek jest wyasfaltowany, ale Budimex nie chce się na to zgodzić, bo kanalizacja, która tam jest oraz włazy ulegną uszkodzeniu przy intensywnym jeżdżeniu po tej drodze. Budimex wyrazi na to zgodę dopiero po położeniu warstwy ścieralnej, kiedy będzie cieplej, a więc pod koniec lutego, może na początku marca. Ta argumentacja nie do końca do mnie trafia, ale należy pamiętać, że to Budimex jako wykonawca na terenie obwodnicy jest gestorem i ma sprawczość, co do organizacji ruchu. Będziemy się starali tym przedsiębiorcom z okolic ulicy Konopnickiej, Nowy Świat jakoś pomóc - ocenia sytuację prezydent Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
10
50%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
25%
Złości
3
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group