Piątek, 14 maja
Imieniny: Justyny, Macieja
Czytających: 2580
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Ciężki los bezdomnych

Niedziela, 18 grudnia 2011, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: PAW
Wałbrzych/Boguszów-Gorce: Ciężki los bezdomnych
Fot. PAW
Okres zimowy to najtrudniejszy czas dla bezdomnych. Strażnicy miejscy i policjanci notują w tym okresie najwięcej interwencji związanych z problemem bezdomności.

W ostatnich dniach strażnicy miejscy, którzy w późnych godzinach wieczornych patrolowali ul. Al Podwale, zostali poproszeni przez bezdomnego 71 letniego mężczyznę o pomoc. Osoba ta znana jest strażnikom ze wcześniejszych interwencji. Z uwagi na fakt, że mężczyzna ten nie widzi na jedno oko oraz ma zaburzenia wzroku w drugim oku, radiowozem został przewieziony do ogrzewalni przy ul. Moniuszki i pozostawiony pod opieką pracownika tej placówki. Natomiast w dniu następnym z samego rana strażnicy przewieźli mężczyznę do noclegowni na ul. Pocztowej, gdzie został objęty opieką przez MOPS.

Tymczasem w Boguszowie-Gorcach strażnicy miejscy zostali poinformowani przez mieszkańców jednego z budynków przy ulicy Buczka, że na korytarzu tego bloku koczuje 50-letni mężczyzna. Okazało się, że mężczyzna ten był kompletnie pijany, a jego stan zdrowia pozostawiał wiele do życzenia. Bezdomny został przewieziony do szpitala, skąd jednak uciekł. Następnego dnia sytuacja się powtórzyła, bowiem ten sam mężczyzna znów w tym samym budynku biesiadował. Ponownie został przewieziony do szpitala i ponownie z niego uciekł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group