Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5158
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Cios Marszałka w Wałbrzych

Piątek, 29 kwietnia 2022, 9:34
Aktualizacja: 11:00
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Cios Marszałka w Wałbrzych
Fot. red
– Wspólnie z Tymoteuszem Myrdą, Członkiem Zarządu Województwa Dolnośląskiego, spotkałem się z Beatą Moskal–Słaniewską Prezydent Świdnicy. Z panią Prezydent rozmawialiśmy o przejęciu przez województwo dolnośląskie budynku, w którym znajdą się nowe biura Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy – informuje Marszalek Województwa Cezary Przybylski.

Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy obecnie swoją siedzibę ma w Wałbrzychu - podobnie jak kilka innych instytucji wojewódzkich.

- Przeniesienie siedziby DWUP do Świdnicy będzie miało na celu zrównoważenie dostępu Dolnoślązaków do naszych urzędów, a tym samym to również działanie wpisujące się w naszą strategię zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska - kontynuuje Przybylski.

Ta decyzja to kolejny cios zadany Wałbrzychowi. Pozbawienie naszego miasta kolejnej ważnej instytucji i przeniesienie jej do pobliskiej, ale znacznie mniejszej Świdnicy, oznacza marginalizację Wałbrzycha.

- Decyzja Marszałka Cezarego Przybylskiego i Zarządu Województwa o przeniesieniu siedziby Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Wałbrzycha nie ma oczywiście żadnego uzasadnienia merytorycznego. Jest kolejną z kilku ostatnio podjętych decyzji na doraźne potrzeby antagonizowania lokalnych samorządów. Kompromitująca próba podziału administracyjnego województwa, pozbawienie lub ograniczenie środków UE wielu lokalnych samorządów, praktycznie likwidacja lecznictwa uzdrowiskowego w niektórych gminach ostatecznie pogrąża wizerunek tzw. niezależnych samorządowców zajętych głównie walką z niepokornymi konkurentami. Nie zaskakuje już nawet brak reakcji członka zarządu województwa reprezentującego subregion wałbrzyski. Integracja i współpraca lokalnych samorządów jest jedyną alternatywą dla niszczącej Dolny Śląsk koalicji obecnie zasiadającej w zarządzie województwa - tak komentuje te doniesienie prezydent Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

32
32%
Cieszy
9
9%
Hahaha
2
2%
Nudzi
5
5%
Smuci
17
17%
Złości
35
35%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (75)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group