Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 3243
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Co przeszkadza Wałbrzyszanom?

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 4 kwietnia 2019, 9:08
Aktualizacja: Piątek, 5 kwietnia 2019, 7:38
Autor: red.
Fot. red.
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej często spotyka się z mieszkańcami naszego miasta. Spotkania te są okazją do tego, żeby mieszkańcy podzielili się z prezydentem swoimi spostrzeżeniami, pomysłami i opowiedzieli o swoich problemach.

Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj. Co najbardziej przeszkadza Wałbrzyszanom? Między innymi brak dworca autobusowego, zniszczone, nieestetyczne kamienice w starszych dzielnicach naszego miasta, zły stan dróg i chodników, za mała ilość miejsc parkingowych - zwłaszcza na Podzamczu i wreszcie sprawa, o której głośno jest już od jakiegoś czasu: brak odkrytego basenu.

Prezydent Szełemej wyjaśniał, że dworzec autobusowy powstanie przy budowanym właśnie przez PKP PLK nowym dworcu kolejowym, który zlokalizowany będzie przy ulicy Lubelskiej. Ze zniszczonymi starymi kamienicami jest ten problem, że ich remont jest wyjątkowo kosztowny, a czasem wręcz niemożliwy. W odniesieniu do wielu z nich lepszym rozwiązaniem byłoby ich wyburzenie, bo budowa nowego bloku jest tańsza niż remontowanie zdegradowanych kamienic. Na Podzamczu powstanie prawdopodobnie nowy parking przy ulicy Fortecznej. Jednak prezydent Szełemej zwracał uwagę, że nie ma możliwości, aby każdy miał parking pod domem.

Jeżeli chodzi o remonty ulic, to prezydent Roman Szełemej wyraźnie podkreślił, że w chwili obecnej priorytetem jest obwodnica i remonty wielu ulic, które zostaną wykonane w związku z budową obwodnicy. Wprawdzie budowa obwodnicy zostanie w zasadzie w całości sfinansowana ze środków zewnętrznych, ale na remonty dróg lokalnych gmina musi zabezpieczyć środki z własnego budżetu. Natomiast w sprawie odkrytego basenu prowadzona jest obecnie analiza dotycząca zasadności jego powstania, ewentualnej lokalizacji i formy w jakiej miałby powstać.

Twoja reakcja na artykuł?

20
42%
Cieszy
1
2%
Hahaha
4
8%
Nudzi
2
4%
Smuci
6
13%
Złości
15
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~Bogdan 4-04-2019 11:04
Analiza zasadności? A nad czym tu się zastanawiać? Wałbrzych powinien mieć dwa albo trzy odkryte baseny. Też mi coś. To są jakieś kpiny taka analiza!
~Obserwator_Rzeczywistości 4-04-2019 11:14
Pomysł i sam happening w sprawie odkrytego basenu z tego co wiem ja, nie był inicjatywą Prezydenta Szełemeja. To osoba z kręgu sympatyków PiS była inicjatorem i pomysłodawcą całego przedsięwzięcia, ale Pan Prezydent tradycyjnie sobie przypina medale i zasługi za czyjeś dokonania.
~Klama prawdę ci powie 4-04-2019 13:03
do: ~Obserwator_Rzeczywistości (11:14)
Ale co on sobie przypiął ? nie słychać było aby mówił to ja zrobiłem happening ? nie ma w tekscie nic o happeningu. W PiSowskim happeningu nie chodziło o basen, tylko chodziło o szczucie ludzi na Szelemeja. Powiedzmy sobie prawdę, PiS ma zorganizowaną grupę trolli, macie specjalne grupy gdzie się organizujecie, trolle którzy atakują komentarzami, jedyne działania są to tylko wasze komentarze. Do tego happeningi z udziałem wszystkich z PiSu, oraz komentarze do niczego nie prowadzą, oprócz szczucia ludzi na Szełemeja. Nic konkretnego nie zaproponowaliście, oprócz pustych słów w komentarzach i happeningach. Jeśli coś proponowaliście, to było to jak z kosmosu, tak to wygląda.
~Obserwator_Rzeczywistości 4-04-2019 13:12
do: ~Klama prawdę ci powie (13:03)
Jak z kosmosu to są długi Wałbrzycha, które powstały głównie za rządów Szełemeja. Oto naga prawda lemingu! Taki włodarz to nawet do zarządzania w kanałach się nie nadaje. Żenada - plastikowych butelek nie ma komu sprzedać, wielki mi "miszcz" marketingu.
~Pro tip 4-04-2019 17:59
do: ~Obserwator_Rzeczywistości (13:12)
Trzeba było wystartować w wyborach, wygrać i pokazać jak to się robi lepiej. A tak zostało stękanie w komentarzach.
~Tadek 4-04-2019 15:09
do: ~Obserwator_Rzeczywistości (11:14)
Inicjator z PiS, a kto będzie finansować słuchaj obserwator jesteś debilem, błaznem, wstrętnym PiSiorem oraz idiotą
~Obserwator_Rzeczywistości 4-04-2019 16:46
do: ~Tadek (15:09)
Tępa amebo - Ministerstwo Sportu i Turystyki - coś ci mówi ta instytucja? Debil jesteś ty bo wierzysz w słowa kłamcy z Ratusza. Błaznem jesteś przed jego obliczem, a wstrętną to masz mordę wykręconą w lewą stronę. Jesteś impotent i to nie tylko umysłowy. Wsadź swojego guru na taczkę i razem zamieszkajcie poza naszym miastem.
~Podatnk 4-04-2019 11:30
Nie co ale kto? Prezydent za niebotyczne zadłużenie. Za brak nadzoru poległego mu personelu, który ukradł mu pod nosem miliony złotych. Za podtrzymywanie Mobruku.
~Klama prawdę ci powie 4-04-2019 13:12
do: ~Podatnk (11:30)
Zadłużenie jest, ale niestety Wałbrzych musiał zainwestować w autobusy, w przystanki, w budynki nowe i stare, w drogi. W przeciwnym razie niczego by tutaj nie było, każdy pamięta neoplany które nie chciały już jeździć, wszędzie braku wiat. Nikt nie budował nowych mieszkań, budynków, parki były zarośnięte bez ławek. Jeszcze dużo jest do zrobienia, ale bardzo dużo zostało zrobione. Personelu nikt nie będzie pilnował za rękę, ukradła to odpowiada za siebie, nikt za nią nie będzie odpowiadał. Mobruk to inna bajka nad tym powinien czuwać rząd i ministrowie, ale mają to gdzieś.
~Obserwator_Rzeczywistości 4-04-2019 13:18
do: ~Klama prawdę ci powie (13:12)
Idąc tym tropem rozumiem, że też bierzesz z banku kredyt na milion złotych żeby sobie Maybacha kupić? Skoro nie masz bladego pojęcia o ekonomii, finansach i rachunkowości - po co wypowiadasz się na forum? Klakierujesz swojego bożka, ślepo ufając w każde jego słowo - hmmm, znamy to z historii; historii której autor rozpoczął w 1939 roku etap używania innych argumentów niż słowa. #WłączMyślenie
~Klama prawdę ci powie 4-04-2019 15:21
do: ~Obserwator_Rzeczywistości (13:18)
Nie maybacha ale podstawowe rzeczy, bo Szełemej nie wydaje na maybachy, tylko na drogi, mieszkania, autobusy to są podstawowe rzeczy. Mieszkańcy muszą to mieć, nie wyobrażam sobie żeby nie było autobusów, żeby nie robiono remontów dróg. Musi to być realizowane, czy to się komuś podoba czy nie, tak jest.
~Podatnk 4-04-2019 16:43
do: ~Klama prawdę ci powie (15:21)
Ale to się każdemu należy jak "przysłowiowa kość Azorkowi. Świat ucieka szybciej niż pomysły R. Szełemeja i jego PR.
~Podatnk 4-04-2019 15:04
do: ~Klama prawdę ci powie (13:12)
Owszem było. Neoplany, mieszkania (Piaskowa Góra, Podzamcze), tysiąclatki, żłobki, przedszkola, technika, szkoły zawodowe, polskie zakłady produkcyjne z pełnym zatrudnieniem. Baseny, kina w każdej dzielicy. Trzy baseny odkryte. Kilka klubów. Ul. Słowackiego i Rynek pełen ludzi. Kiedy? W czasach kiedy obecny prezydent nosił koszulinę w zębach
~Lusi 4-04-2019 13:09
Parafrazując jednego ze współczesnych polskich "klasyków" (dla niewtajemniczonych chodzi o sławetną wypowiedź Prezydenta Lecha W.) należałoby powiedzieć: słuchajcie mieszkańcy "jestem mondry waszą mondrościom", ale i tak sam wiem najlepiej co, jak i komu czego potrzeba. Jak Prezydent Roman Sz. znajduje w okresie wczesnowiosennym czas na takie pogaduszki w stylu herbatka u Tadka o rzeczach oczywistych, to wypada życzyć mu tylko powodzenia. Ja wpadłam na neta dosłownie na kilka minut, nie mam czasu na takie pierdu pierdu, bo ogródek mi stygnie. Buziaczki Panie Romanie. Aha rozumiem, że teraz cała miejska kasa (ta której nie ma, czy ta która jakimś cudem jeszcze się uchowała) zostanie rzucona na tematy związane z budową obwodnicy? Czyli przez parę lat żadne poważne inwestycje nie grożą Wałbrzychowi pod patronatem obecnie panującego Prezydenta? No cóż jakoś trzeba będzie dalej żyć w obliczu takiej tragedii.
~bajeczki Romka 4-04-2019 13:44
Romuś najlepiej wie co przeszkadza jego poddanym...:D Analiza dotycząca basenu będzie trwała latami....
~Natkanski 4-04-2019 14:32
Super że każdy zawiera głos i dzieli swoje spostrzeżenia ale aby one miały potwierdzenie w życiu miasta bo jak czytam wypociny że Roman musiał kupić autobusy to jest fikcją bo prawda jest taka że Roman sprzedał autobusy stare i nowe które były po zlikwidowaniu MPK.czesc autobusów dał w prezencie firmie która świadczy usługi w mieście a o pieniądzach uzyskanych z sprzedaży pozostałych była i jest cisza. Autobusy kupuję przewoźnik a nie zleceniodawca czyli gmina walbrzych
~Klama prawdę ci powie 4-04-2019 15:30
do: ~Natkanski (14:32)
Autobusy stare to były złomy, nie chciały jeździć i nikt tego nie kupował za milony, tylko za groszówki, jeśli w ogóle ktoś kupił. Miasto kupiło ileś tam nowiutkich autobusów i one wożą ludzi, każdy z nich korzysta, przewoźnik dodatkowo przywiózł swoje. Jeśli cię to razi to powiedz to ludziom, że mają nie korzystać z komunikacji,żeby nie było zadłużenia.
~ogary Romka ujadają 4-04-2019 17:19
do: ~Klama prawdę ci powie (15:30)
To ile tych swoich autobusów przywiózł przewoźnik , nędzny włazidu.... Szełemejowy?????:)))))))
~v7 4-04-2019 15:49
Autobusy haha kto to widział, żeby firmę która powinna przynosić zyski dla miasta, doprowadzić do ruiny, ale to domena liberałów, nic się nie opłaca, jedyne co się opłaca, to branie kredytów, tylko że tyle to gimbaza potrafi, nie obrażając młodzieży
~Klama prawdę ci powie 4-04-2019 16:23
do: ~v7 (15:49)
A gdzie byłeś jak rozkradziono MPK ? dlaczego Ci z PiSu co byli przy Kruczkowski nie czują odpowiedzialności za stan miasta z przed kilku lat ? teraz nagle wchodzą tacy z PiSu jak Ty i dramatyzują, bo trzeba było kupić autobusy.
~Mieszkaniec 4-04-2019 16:11
Tylko pisior gledzic tak umieją ciągle im źle .Panie prezydencie robi Pan dobrą robotę. Wałbrzych wygląda pięknie .A żeby coś zrobić to trzeba wziąść kredyt ,tak jak w domu .
~Mieszkaniec 4-04-2019 17:21
do: ~Mieszkaniec (16:11)
Panie Prezydencie to jeszcze raz ja, myślę o Panu pijąc Złotego Denara w bramie, kocham Pana. Mam słój wazeliny, jestem gotowy wleźć w kichę:)
~Paweł 4-04-2019 21:16
Przeszkadza mi brud w Rynku i brak wody w fontannie. Żenada, czyżby totalny brak gospodarza ?Może w końcu ktoś to ogarnie
~Pływak 4-04-2019 22:04
Jeśli naprawdę dostrzegacie jako priorytet miasta potrzebę wybudowanie basenu odkrytego i widzie biznesowe uzasadnienie takiego przedsięwzięcia to nic tylko kopać dziurę w ziemi zalać wodą i kosić kasę . Szkoda dzielić się z miastem zyskami , Powodzenia biznesmeni - mamy kilkanaście dni słonecznych w roku ....
~Misio Pysio 4-04-2019 22:07
drodzy szanowni wyznawcy psychopatycznej ,,Balbiny,,. Jeżeli dla was obecny Prezydent jest cały czas taki zły, to odpowiedzcie toporne niereformowalne tłuki, dlaczego ponownie wygrał w wyborach samorządowych jako włodarz tego miasta. Średniowieczna tępa ciemnoto opcji wiadomej, na nic wasze ujadanie, co najwyżej możecie się posmarkać.
~Podatnik 4-04-2019 22:29
do: ~Misio Pysio (22:07)
Nie zły ale beznadziejny. Zły to jest pies
~Demokryt 4-04-2019 22:23
Specjalista od zębów i włazenia w d... Romanowi stanowcze won
~ 4-04-2019 22:37
A co z basenem ?nasze dzieci maja się kapac w Pełcznicy?
~makczupikczu 5-04-2019 7:24
Obiektywnie mówiąc (pisząc) to Szełemej dużo zrobił dla Wałbrzycha. Jest jedno ale duże "ale"- poplecznicy go otaczający i ich układziki- zobaczcie na fachowość ludzi zasiadających w zarządach i radach nadzorczych spółek komunalnych- MZB (zagrożona rewitalizacja wspólnot mieszkaniowych z programów UE- brak wykonawców), Zamek Książ- pani prezes znająca się na wszystkich (portfolio zawodowe trzeba przyznać duże, aczkolwiek polityczne), Stara Kopalnia (dyrektor + zastępca dyrektora + kierownicy= więcej zarządzających niż pracowników a efekty mizerne i mało mierzalne), Aqua Zdrój- facet przywieziony w ramach podejrzewam ustaleń odgórnych od PO, MZUK- nie oceniam, bo ostatnio coś słabo widoczny. W UM, jednostkach budżetowych to samo. Co gubi Prezydenta Miasta? Pozwala na zbyt wiele swoim poplecznikom i zdaje mi się, że przestał panować nad tym towarzystwem wzajemnej adoracji, które odetchnęło w listopadzie 18 po wyborach- kolejne pięć lat jakoś się poślizgają. Ja byłem w dwóch instytucjach miejskich na konkursach ws. pracy- typowe rozstrzygnięcie przed tym zanim zjawili się "kandydaci". Z PIS-em to samo- WFOŚiGW, KRUS, ARiMR- piszę o oddziałach wałbrzyskich. Dlatego też uważam, że w Polsce będzie żyło się lepiej, jak zakończymy stare schematy partyjne, czyli ktoś kogoś zna itd.- za przykład może posłużyć towarzysz Winnicki z Alternatyw. Miłego weekendu wszystkim życzę.
~Bidon 5-04-2019 8:40
do: ~makczupikczu (7:24)
Brawo!!! To prawda i tylko prawda!!!!
~Bidon 5-04-2019 8:38
Mnie przeszkadza burdel, który jest w miescie od czasu gdy śmieci odbiera komunalnik
~RP 7-04-2019 14:30
Mnie przeszkadza, osrane przez psy chodniki na Nowym Mieście,
~Jerzy. 13-04-2019 18:10
Mieszkam w Wałbrzychu od 1945 r, więc mogę powiedzieć,że moje miasto stało się właściwym obiektem zainteresowania władz, pierwszy raz ,za prezydentury Pana R.Szełemeja .Wszelkie ''ujadanie''[psudo dyskusja] winna przyjąć zupełnie inną formę.Uważam,że winniśmy zastanowić się ,jak wesprzeć wysiłki prezydenta w dalszym twórczym rozwoju miasta i okolic.Te polityczne ''igraszki'' są po prostu warte śmiechu.Zostawmy coraz piękniejszy nasz Wałbrzych dzieciom,by nie szukali ''chleba'' za granicą.Panie prezydencie-wielkie dzięki,prosimy o jeszcze jeśli sił starczy.Wałbrzyszanin-Jerzy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group