Czytających: 3567

Kraj: Co słychać na zielonej murawie

Środa, 24 sierpnia 2011, 9:46
Aktualizacja: 9:47
Weekendowe mecze piłkarskie w niemal wszystkich klasach rozgrywkowych za nami. Czas na podsumowanie osiągnięć graczy znanych z naszego regionu.

W I-ligowej Flocie Świnoujście 30 minut zaliczył Damian Misan (jeszcze niedawno piłkarz Górnika Wałbrzych). Jego klub bezbramkowo zremisował w Katowicach z miejscowym GKS-em. Na 2 minuty na boisku pojawił się tym razem wałbrzyszanin Dawid Kubowicz. Jego Termalica Nieciecza również bezbrakowo zremisowała w Bytomiu z Polonią. Na boiskach I ligi coraz lepiej radzi sobie Paweł Oleksy, obecnie Zawisza Bydgoszcz, a kiedyś Lesk Czarny Bór i Górnik Wałbrzych. Oleksy zagrał 90 minut i został ukarany żółtą kartką w czasie meczu Zawiszy z Ruchem Radzionków (2-1 dla Zawiszy).

Na II-ligowych murawach też widać naszych przedstawicieli. W ekipie Bałtyku Gdynia gra Piotr Włodarczyk. W meczu przeciwko Calisii Kalisz, Włodarczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, ale jego skuteczna gra nie wystarczyła Bałtykowi nawet do wywalczenia punktu, bowiem Calisia wygrała ten mecz 3-2. Z kolei pełne 90 minut na murawie zaliczył Adam Kłak, były gracz Górnika, obecnie broniący barw Czarnych Żagań. Jego ekipa wygrała na wyjeździe 2-1 z Ruchem Zdzieszowice.

W bramce III-ligowej Bielawianki bardzo dobrze radzi sobie wychowanek wałbrzyskich klubów – Wojciech Wierzbicki. Jego drużyna jest beniaminkiem, ale po ostatnim remisie z Lechią Dzierżoniów 1-1, Bielawa zajmuje 10. miejsce w tabeli. Na razie słabo w ligowych rozgrywkach radzą sobie piłkarze Polonii/Sparty Świdnica. Ekipa ze Świdnicy okupuje ostatnie miejsce w tabeli III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Warto pamiętać, że w Polonii/Sparcie grają byli piłkarze Górnika: Marcin Smoczyk, Dariusz Filipczak i Paweł Tobiasz.

Byli gracze Górnika są również widoczni na boiskach IV ligi. W ekipie Orkana Szczedrzykowice, który uległ w Kochlicach Iskrze 0-1, grał pełne 90 minut Rafał Majka. W barwach AKS-u Strzegom, w przegranym 0-2 meczu z Karkonoszami Jelenia Góra, zagrał Bartosz Konarski, który jeszcze niedawno strzelał gole dla biało-niebieskich. Bramki AKS-u strzeże natomiast były rezerwowy bramkarz Górnika - Daniel Główka. Dotychczas świetnie w rozgrywkach IV ligi radzi sobie beniaminek Foto Higiena Gać. Zespół ten zajmuje 2. lokatę, a o grze środkowej formacji decyduje Jacek Sorbian, który grał kiedyś dla Górnika.