Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3598
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Co to jest Truck Assistance?

Wtorek, 5 lipca 2022, 14:46
Aktualizacja: 14:47
Autor: ts
Polska: Co to jest Truck Assistance?
Fot. ts
Skierowana do przewoźników drogowych usługa Truck Assistance to wciąż mało popularny produkt, oferowany przez niewielu ubezpieczycieli.

Czym dokładnie jest Truck Assistancei jaka pomoc mieści się w jego zakresie? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Aktualnie Truck Assistance jest rzadko proponowanym przez firmy ubezpieczeniowe produktem, zwłaszcza właścicielom pojazdów ciężarowych, których masa przekracza 3,5 tony. Przewoźnikom drogowym najczęściej oferowany jest Assistance flotowy, jednak jego zakres znacząco się różni i przede wszystkim należy wiedzieć, że oferta kierowana do właścicieli aut ciężarowych obejmuje znacznie mniejszy zakres - powodem tego stanu rzeczy są między innymi trudne do zorganizowania świadczenia.

Czym jest Truck Assistance?
Jest to usługa oferująca pomoc w przypadku unieruchomienia pojazdu ciężarowego w Polsce i za granicą, polegająca na holowaniu lub przywróceniu go do sprawności. Ponadto, w przypadku tego produktu można liczyć również na wsparcie podczas zagranicznej kontroli drogowej oraz pomoc tłumacza, w razie konieczności porozumienia się bądź przetłumaczenia niektórych dokumentów.

Polisa Truck Assistance sprawia, że podczas podróży, kierowca i jego zmiennik otrzymają niezbędną pomoc techniczną, medyczną i informacyjną. Spotykając się z ofertą tego produktu, proponowaną przez ubezpieczyciela, należy dokładnie zapoznać się z warunkami umowy - to w niej zawarte zostaną niezbędne informacje i zakres pomocy, jaka przysługuje osobie decydującej się na wykupienie tego produktu.

Do kogo skierowany jest Truck Assistance?
Z tego rodzaju polisy mogą skorzystać właściciele pojazdów ciężarowych, których masa przekracza 3,5 tony. Dotyczy to zatem autobusów oraz ciągników siodłowych, które w razie wystąpienia awarii, wypadku czy kradzieży nie są w stanie dotrzeć do wyznaczonego celu swojej podróży. Usługa Truck Assistance nie jest jednak przeznaczona do posiadaczy pojazdów, których DMC przekracza 44 tony.

Co wchodzi w skład Truck Assistance?
W zakresie tego rodzaju polisy oferowana jest pomoc w postaci:

● usprawnienia pojazdu, podniesienia i holowania w razie braku paliwa, wypadku lub wystąpienia awarii,
● pomocy w razie awarii ogumienia,
● dozoru znajdującego się w pojeździe ładunku oraz ewentualna pomoc w jego przeładowaniu,
● organizacji zastępczego pojazdu, a także kierowcy,
● organizacji miejsca pobytu dla kierowcy,
● transportu do siedziby osoby ubezpieczonej,
● telefonicznej pomocy tłumacza, obejmującej również tłumaczenie potrzebnych formularzy,
● dowiezienia niezbędnych i brakujących dokumentów,
● braku limitu liczby zdarzeń oraz konsumpcji sumy ubezpieczenia,
● pożyczki przeznaczona na pokrycie kosztów otrzymanego mandatu,
● organizacji oraz zwrotu kosztów leczenia po wypadku,
● dostępnej przez całą dobę infolinii drogowej oraz pomocy prawnej.

Warto mieć na uwadze, że wciąż jeszcze niewiele towarzystw ubezpieczeniowych, posiadających w swojej ofercie Truck Assistance, proponuje swoim klientom korzystne warunki. Znacznie lepiej poświęcić nieco więcej czasu, jednak znaleźć ubezpieczenie, które będzie w stanie zagwarantować właścicielom autobusów, ciągników siodłowych i innych pojazdów o masie powyżej 3,5 T szeroki zakres usług w atrakcyjnej cenie. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług sprawdzonego brokera ubezpieczeniowego, jak np. https://ubezpieczamy24.com, który posiada doświadczenie w przypadku tego rodzaju produktów.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group