Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 4199
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Co warto wiedzieć o rozliczeniu PIT–37?

Poniedziałek, 18 października 2021, 12:27
Aktualizacja: 12:28
Autor: ts
Polska: Co warto wiedzieć o rozliczeniu PIT–37?
Fot. ts
Pierwszy kwartał roku jest w całej Polsce czasem rozliczeń z urzędem skarbowym. Jeśli do tej pory nigdy jeszcze nie składałeś zeznania podatkowego i masz pewne obawy, czy sobie poradzisz, koniecznie sięgnij po darmowy program do rozliczania podatku. Ułatwi Ci on wiele kwestii. Zobacz, jakie korzyści się z nim wiążą oraz dlaczego warto podzielić się 1% podatku z osobami potrzebującymi wsparcia.

Darmowy program do PIT-37 – jak działa?
Jeśli chodzi o wypełnianie formularza PIT 37, darmowy program online może Ci w tym bardzo pomóc. Krok po kroku wskaże Ci, które pola musisz wypełnić. Na początek będziesz musiał uzupełnić numer PESEL (albo NIP) i swoją datę urodzenia. W kolejnym punkcie niezbędne będzie podanie celu zeznania rocznego (rozliczenie lub korekta przesłanego już formularza). Do prawidłowego rozliczenia formularza PIT 37 będziesz potrzebował PIT-11, który otrzymałeś od swojego pracodawcy.

Dlaczego warto skorzystać z opcji rozliczenia się z fiskusem za pośrednictwem programu?
Jeśli chodzi o rozliczenie pit 37, program online znacząco skraca czas potrzebny na dokonanie tego obowiązku podatkowego. Z korzystaniem z tego nowoczesnego rozwiązania wiąże się bardzo wiele korzyści. Pierwsza to, jak już wspomniano, oszczędność czasu. Drugą kwestią jest ułatwienie podatnikowi życia i przeprowadzenie go przez całą procedurę niemal za rękę. Kolejne ważne udogodnienie wiąże się z brakiem konieczności wychodzenia z domu i docierania do urzędu skarbowego właściwego swojemu adresowi zameldowania. Wszystko można załatwić online, z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy jedynie dostęp do Internetu.

Dla kogo opcja rozliczenia przez Internet będzie wyjątkowo korzystna?
Jest to ogromne ułatwienie zwłaszcza dla osób zapracowanych, które nie mają czasu stać w długich kolejkach i to w godzinach, kiedy normalnie wykonują swoje obowiązki zawodowe. Brak konieczności przemieszczania się ułatwia również życie młodym mamom, seniorom i osobom z niepełnosprawnością ruchową. Darmowy program do PIT-37 będzie bardzo pomocny. Co więcej, pozwala on na rozliczenie wszelkich ulg, między innymi ulgi na dziecko, ulgi na Internet czy ulgi termomodernizacyjnej.

Program pit 37 – podziel się 1% podatku!
Czy wiesz, że dokonując rozliczenia rocznego online również możesz podzielić się 1% podatku na chore dzieci? Organizacje Pożytku Publicznego bardzo liczą na Twoje wsparcie. Opcja przekazania 1% podatku przez obywateli wskazanym przez siebie podmiotom, które znajdują się na rządowej liście OPP stanowi realną pomoc słabszym. Możesz w ten właśnie sposób wspierać akcje, z którymi się utożsamiasz. Wartą wsparcia jest między innymi Fundacja Agnieszka – http://fundacjaagnieszka.pl/ .1% na niepełnosprawne dzieci może zapewnić im środki na rehabilitację, którą należy podejmować regularnie, a która wiąże się ze znacznymi kosztami.
Podsumowując, rozliczenie rocznego zeznania podatkowego przez Internet jest opcją szybką, wygodną i ułatwiającą życie. Zdecydowanie warto ją przetestować – zwłaszcza gdy nie masz czasu biegać po mieście i dostosowywać się do godzin otwarcia placówki stacjonarnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
50%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group